Ligue 1: AS Monaco wygrało hit! Fantastyczna dyspozycja Kamila Glika

AS Monaco może coraz bardziej realnie myśleć o mistrzostwie Francji. W szlagierowym starciu z zajmującym 2. miejsce OGC Nice ekipa Leonardo Jardima wygrała aż 3:0, a Kamil Glik zaliczył kolejny znakomity występ.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/SEBASTIEN NOGIER
Tydzień temu Polak zaimponował bezbłędną grą w starciu z Paris Saint-Germain (1:1) i teraz powtórzył ten wyczyn. Znów miał sporo kluczowych interwencji, zatrzymywał groźne dośrodkowania, sprawił też, że całkowicie bezproduktywny był Mario Balotelli. Były stoper Torino FC pomylił się tylko raz - w 85. minucie, gdy było już 3:0 dla gospodarzy. Nie przeciął wtedy centry z lewego skrzydła i Danijel Subasić musiał wyciągnąć się jak struna, by obronić strzał głową Alassane Plei. To w żaden sposób jednak nie obniża oceny Kamila Glika, który udowodnił, że znajduje się obecnie w wybornej dyspozycji.

Do przerwy było 0:0 i OGC Nice dotrzymywało jeszcze kroku gospodarzom, jednak po zmianie stron nie było już wątpliwości, kto tego wieczora na Stade Louis II jest lepszy. Dwie asysty zaliczył Benjamin Mendy i po jego dośrodkowaniach najpierw głową do siatki trafił Valere Germain, a w 60. minucie formalności dopełnił zupełnie niekryty Radamel Falcao. Kolumbijczyk zresztą skompletował ostatecznie dublet, bo w końcówce popisał się jeszcze bardzo precyzyjnym uderzeniem z 14 metrów po dograniu Thomasa Lemara.

Zbyt dziurawą defensywę miał po przerwie zespół z Nicei, by móc myśleć o zainkasowaniu jakichkolwiek punktów. Gospodarze wykorzystali błędy rywali bezlitośnie i zasłużenie triumfowali w hicie aż 3:0. Efekt? Mają trzy punkty przewagi nad sobotnim przeciwnikiem i aż sześć nad Paris Saint-Germain, które zmierzy się wieczorem na wyjeździe z Dijon FCO.

AS Monaco - OGC Nice 3:0 (0:0)
1:0 - Valere Germain 47'
2:0 - Radamel Falcao 60'
3:0 - Radamel Falcao 81'

AS Monaco: Danijel Subasić - Jemerson, Kamil Glik, Djibril Sidibe, Benjamin Mendy, Fabinho, Tiemoue Bakayoko, Bernardo Silva (88' Nabil Dirar), Thomas Lemar, Radamel Falcao (90' Kylian Mbappe Lottin), Valere Germain (77' Joao Moutinho).

OGC Nice: Yoan Cardinale - Paul Baysse, Dante, Malang Sarr (64' Younes Belhanda), Arnaud Souquet, Wylan Cyprien, Jean Michael Seri, Dalbert Henrique, Alassane Plea, Mario Balotelli, Valentin Eysseric.

Żółte kartki: Jemerson (AS Monaco) oraz Jean Michael Seri (OGC Nice).

Sędzia: Benoit Bastien.