Serie A: Łukasz Skorupski obronił rzut karny! Cztery gole Marco Parolo

Łukasz Skorupski obronił rzut karny w meczu Empoli FC z Torino FC. Drużyna Polaka zremisowała 1:1. Lazio Rzym pokonało 6:2 Pescara Calcio. Cztery gole w tym spotkaniu zdobył Marco Parolo.

PAP/EPA / FABIO MUZZI
Minęło 11 minut pojedynku Empoli FC i było pewne, że Łukasz Skorupski tym razem nie zachowa czystego konta. Przypomniał mu o sobie Andrea Belotti, najlepszy strzelec Torino FC i huknął pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Adema Ljajicia. To 15. bramka Belottiego w sezonie. Drużyna Skorupskiego wyrównała krótko przed przerwą dzięki uderzeniu Manuela Pucciarelliego i kałuży, która zatrzymała piłkę i zaskoczyła Joe Harta.

W tym spotkaniu Skorupski górował nad byłym bramkarzem Manchester City. W 55. minucie potwierdził to, zatrzymując strzał Iago Falque z rzutu karnego. Polak zrobił to w świetnym stylu! Po tej interwencji gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa, gdyby Lewan Mczedlidze przymierzył z czystej pozycji.

Lazio Rzym przekonało się, że wyprawa do outsidera Pescara Calcio bywa kłopotliwa. Szybko zdobyło dwa gole i miało kontrolować wydarzenia, tymczasem jeszcze przed przerwą straciło przewagę. Trener Simone Inzaghi musiał jeszcze raz zmobilizować podopiecznych. Zrobił to skutecznie i stołeczna drużyna wznowiła demolkę gospodarzy. Cztery gole strzelił Marco Parolo, jednego Ciro Immobile, który wrócił niedawno po kontuzji i Balde Diao Keita, który wrócił z Pucharu Narodów Afryki. Lazio zwyciężyło 6:2 i odkuło się po dwóch porażkach.

Na innych stadionach mniej trafień. Rewelacyjna Atalanta Bergamo zapewniła sobie wygraną 2:0 z Cagliari Calcio praktycznie w kwadrans. Bartosz Salamon przesiedział prawie całe spotkanie na ławce rezerwowych pokonanego zespołu. Pasmo meczów bez zwycięstwa Genoa CFC zostało przedłużone do ośmiu przez US Sassuolo.

Empoli FC - Torino FC 1:1 (1:1)
0:1 - Andrea Belotti 11'
1:1 - Manuel Pucciarelli 45'

Pescara Calcio - Lazio Rzym 2:6 (2:2)
0:1 - Marco Parolo 10'
0:2 - Marco Parolo 15'
1:2 - Ahmad Benali 30'
2:2 - Gaston Brugman 42'