Puchar Króla: Barca w finale! Zmarnowane szanse Atletico i 3 czerwone kartki!

FC Barcelona zremisowała na własnym boisku z Atletico Madryt 1:1 i awansowała do finału Pucharu Króla (w dwumeczu 3:2). Sędzia wyrzucił z boiska trzech zawodników, a goście nie wykorzystali rzutu karnego.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA
Przed tygodniem FC Barcelona po kapitalnej pierwszej połowie pokonała na  wyjeździe Atletico Madryt 2:1. Trener Diego Simeone w rewanżu desygnował do gry ofensywnie usposobioną jedenastkę, która przez pierwsze 20-25 minut miała wyraźną przewagę. Goście błyskawicznie ruszyli do ataków, ale dobrych okazji nie wykorzystali Yannick Ferreira Carrasco oraz Antoine Griezmann. Do tego bardzo pewnie między słupkami spisywał się Jasper Cillessen.

Gwiazdy Barcelony nie świeciły pełnym blaskiem, ale ponownie na wysokości zadania stanął Lionel Messi. Tuż przed przerwą Argentyńczyk przeprowadził świetny rajd, jego strzał z dystansu sparował Miguel Angel Moya, ale wobec dobitki Luisa Suareza był już bez szans.

Sygnał do ataku dla Atletico dał... gracz Barcelony. Sergi Roberto, mając na koncie żółtą kartkę, ostro sfaulował rywala i słaby występ zwieńczył czerwoną kartką. Chwilę później nie popisał się sędzia liniowy, który odgwizdał spalonego Griezmanna. Problem w tym, że Francuz w momencie podania był na prawidłowej pozycji, a w tej sytuacji posłał piłkę do siatki gospodarzy.

Barca nie grała długo w osłabieniu. W niegroźnej sytuacji bezmyślnie zachował się Carrasco, który po ostrym wejściu również obejrzał drugą żółtą kartkę i siły się wyrównały. Atletico wciąż się nie załamało. W 80. minucie wprowadzony Kevin Gameiro wywalczył rzut karny po faulu Gerarda Pique. Do piłki na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i posłał ją nad poprzeczką! Chwilę później Francuz zrehabilitował się i doprowadził do wyrównania po świetnej asyście Griezmanna.

W samej końcówce los Sergiego Roberto i Carrasco podzielił Luis Suarez. Urugwajczyk w ciągu 3 minut został 2 razy ukarany przez sędziego i też przedwcześnie opuścił boisko. Do ostatniego gwizdka Atletico atakowało, ale nie doprowadziło do dogrywki i w finale rozgrywek zagra FC Barcelona.

W drugim półfinale Celta Vigo gra z Deportivo Alaves. W pierwszym meczu, na boisku Celty, padł bezbramkowy remis.

FC Barcelona - Atletico Madryt 1:1 (1:0)
1:0 - Luis Suarez 43'
1:1 - Kevin Gameiro 82'

W 80. minucie Kevin Gameiro (Atletico) nie wykorzystał rzutu karnego - strzelił nad poprzeczką.

Pierwszy mecz: 2:1.
Awans: FC Barcelona.

FC Barcelona: Jasper Cillessen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Denis Suarez (62' Javier Mascherano), Ivan Rakitić (72' Andres Iniesta), Andre Gomes - Lionel Messi, Luis Suarez, Arda Turan (70' Sergio Busquets).

Atletico Madryt: Miguel Angel Moya - Juanfran, Stevan Savić, Diego Godin (49' Lucas Hernandez), Filipe Luis - Yannick Ferreira Carrasco, Koke, Saul Niguez, Nicolas Gaitan (48' Angel Correa) - Antoine Griezmann, Fernando Torres (61' Kevin Gameiro).

Żółte kartki: Sergi Roberto, Rakitić, Cillessen, Luis Suarez, Busquets (Barcelona) oraz Carrasco, Savić, Filipe Luis (Atletico).

Czerwone kartki: Sergi Roberto /57', za drugą żółtą/, Luis Suarez /90', za drugą żółtą/ (Barcelona) oraz Yannick Ferreira Carrasco /70', za drugą żółtą/ (Atletico).

Sędzia: Gil Manzano.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zdobędzie w tym sezonie Puchar Króla?