Mariusz Stępiński ma kłopoty. Polak przyspawany do ławki rezerwowych

Mariusz Stępiński ma kłopoty. Polak w tym roku mało gra i nie strzela goli, a za chwilę do podstawowego składu FC Nantes może mieć dalej niż kiedykolwiek.

Kamil Kołsut
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Jesień w Ligue 1 Polak miał przyzwoitą. Stępiński do trzynastej kolejki regularnie pojawiał się na boisku; nasz zawodnik zdobył trzy bramki i miał trzy asysty. Częściej od niego do siatki trafiał tylko Emiliano Sala.

W grudniu, kiedy na stanowisku trenera Rene'a Girarda zastąpił Sergia Conceicao, Stępiński wciąż grał. Strzelać przestał, ale zespół zwyciężał, więc problemu nie było. Wszystko popsuło się w połowie stycznia. Nantes wygrało z Tuluzą (1:0), ale Polak tak zirytował swoją grą trenera, że opuścił boisko w 41. minucie. W pięciu kolejnych meczach zagrał tylko dwa razy; raz wszedł na boisko pod koniec spotkania, raz opuścił murawę przed czasem.

"France Football" już na początku roku pisał, że FCN ma kłopoty z napastnikami. Teraz do chóru dołączył "L'Equipe". Francuski dziennik pisze o "przeciętności snajperów z Nantes" i podkreśla, że drużyna "cierpi na brak talentów w ofensywie". Nasz napastnik zaś podczas meczów jest według dziennikarzy "często niewidoczny".

Zespół z Bretanii w tym sezonie strzelił tylko piętnaście goli, to najgorszy wynik we francuskiej ekstraklasie. Sala ma ich sześć trafień, Stępiński cztery, a ostatni z napastników Nantes Bammou - jedną.

Nic więc dziwnego, że właściciel Waldemar Kita zimą postarał się o wzmocnienia. Nowym zawodnikiem FCN został Prejuce Nakoulma. W środowym meczu z Bastią (został przełożony) jeszcze grać nie mógł, bo w Burkina Faso świętował ze swoim zespołem trzecie miejsce Pucharu Narodów Afryki. Kiedy jednak przyleci do Francji, Polak do podstawowego składu będzie miał dalej niż kiedykolwiek.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy transfer do FC Nantes był dobrą decyzją Mariusza Stępińskiego?