Ligue 1: Paris Saint-Germain zlało Bordeaux. Krychowiak i Lewczuk poza kadrą

Paris Saint-Germain rozbiło Girondins Bordeaux 3:0 w meczu 25. kolejki Ligue 1. W drużynie mistrza Francji zabrakło Grzegorza Krychowiaka, a wśród gospodarzy Igora Lewczuka.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT
Grzegorz Krychowiak nadal nie może liczyć na choćby pojawienie się na ławce rezerwowych Paris Saint-Germain. Unai Emery na spotkania Ligue 1 zabiera innych zawodników, a ci go nie zawodzą.

W piątkowy wieczór o sile mistrza Francji przekonało się Girondins Bordeaux. W barwach Żyrondystów zabrakło kontuzjowanego Igora Lewczuka i gra obronna gospodarzy wyglądała bardzo źle.

Już od szóstej minuty musieli odrabiać straty. Z 20 metrów niesygnalizowany strzał z woleja oddał Edinson Cavani i piłka idealnie wpadła tuż przy słupku. Bramkarz Bordeaux nie miał szans na skuteczną obronę.

PSG atakowało i nie dopuszczało rywali do własnego pola karnego, a tuż przed przerwą prowadziło już różnicą dwóch goli. Angel di Maria wyszedł sam na sam z bramkarzem i piękną podcinką pokonał golkipera. Wydaje się, że Argentyńczyk mógł być na minimalnym spalonym, ale sędzia asystent nie podniósł chorągiewki.

Paryżanie kropkę nad "i" postawili 120 sekund po zmianie stron. Di Maria idealnie zacentrował z lewej strony boiska, a w trudnej sytuacji świetnie nogę do piłki przystawił Cavani i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Więcej bramek nie było, a PSG zrównało się punktami z Monaco. Ekipa Kamila Glika w sobotę zmierzy się z Metz.

Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 0:3 (0:2)
0:1 - Edinson Cavani 6'
0:2 -  Angel di Maria 40'
0:3 - Edinson Cavani 47'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)