Pierwsza wygrana MKS-u Kluczbork w sparingu

W rozegranym w Kluczborku meczu sparingowym miejscowy MKS pokonał Rozwój Katowice 2:1. Dla zespołu z Opolszczyzny było to pierwsze w okresie przygotowawczym zwycięstwo.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela
MKS Kluczbork w sześciu poprzednich starciach sparingowych nie zdołał odnieść zwycięstwa, mimo że w większości przypadków rywalizował z drużynami z niższych klas rozgrywkowych. Trener kluczborczan, Tomasz Asensky, nie ukrywał, że zespół musi odbudować morale, a niezbędne do tego będzie zwycięstwo w sparingu.

Założenie to zostało zrealizowane w sobotę, kiedy to MKS pokonał Rozwój Katowice. Gospodarze już w 3. minucie wyszli na prowadzenie, gdy testowany Mohamed Essam wykorzystał sytuację sam na sam. W pierwszej połowie katowiczanie zdołali doprowadzić do wyrównania, a bramkę zdobył zawodnik testowany przez Rozwój.

W drugiej połowie obaj trenerzy przeprowadzili wiele zmian. Lepiej spisywali się gospodarze, którzy w 74. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. MKS wykorzystał błąd defensywy rywali. Dominik Kościelniak podał do Tomasza Chałasa, a ten pokonał bramkarza rywali.

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 2:1 (1:1)
1:0 - Mohamed Essam 3'
1:1 - zawodnik testowany 28'
2:1 - Tomasz Chałas 74'

MKS Kluczbork: Wnuk - Kwaśniewski (70' Orłowicz), Ganowicz (46' Menzel), Żarskis (46' Brodziński), Nitkiewicz (80' Kwaśniewski), Kościelniak (75' Skoczylas), Bodziony (46' Deja), Niziołek (75' Tunkiewicz), Kubiak (46' Visar), Essam (75' Bodziony), Chałas (70' Kojder).

Rozwój Katowice: Soliński (46' Gocyk) - Mielnik (60' Król), Czekaj (46' Gałecki), Murawski (60' Kopczyk), Kowalski (60' Barwiński), Fonfara (60' Jaroszek), Szczepański (46' Płonka), testowany (60' Kozłowski), Trąbka, Sobotka (60' Marszalik) - Przezak (46' Kowalczyk).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy MKS Kluczbork utrzyma się w I lidze?