Sparingowo: KGHM Zagłębie Lubin pokonało Chrobrego Głogów

KGHM Zagłębie Lubin miało w sobotę rozegrać mecz Lotto Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna, ale pojedynek z powodów złych warunków atmosferycznych został odwołany. Miedziowi zorganizowali sparingowe spotkanie z Chrobrym Głogów i wygrali je 2:0.

Bartosz Zimkowski
PAP / Andrzej Grygiel
Piotr Stokowiec najprawdopodobniej wystawił taki skład, jaki wybiegłby przeciwko Górnikowi Łęczna. W ataku rywalizację wygrał Martin Nespor, a Adam Buksa musiał usiąść na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie gole nie padły, a Stokowiec zdecydował się na kilka zmian w składzie. Na boisku pojawili się między innymi Łukasz Piątek i Jan Vlasko. To właśnie ta dwójka zawodników w 67. minucie otworzyła wynik spotkania. Słowak zagrał wzdłuż bramki, a tam Piątek wpakował piłkę do siatki.

Kropkę nad "i" postawił tuż przed zakończeniem spotkania Adrian Rakowski, który z woleja pokonał golkipera gości.

Zagłębie w następnej kolejce zagra z Arką Gdynia.

KGHM Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 2:0 (0:0)
1:0 - Łukasz Piątek 67'
2:0 - Adrian Rakowski 90'

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra, Aleksandar Todorovski - Łukasz Janoszka (46' Jan Vlasko), Jakub Tosik (46' Filip Jagiełło), Adrian Rakowski, Filip Starzyński (46' Łukasz Piątek), Krzysztof Janus (46' Arkadiusz Woźniak) - Martin Nespor (46' Adam Buksa).

Czy Zagłębie awansuje do europejskich pucharów?