Serie A: AS Roma jak Juventus. Dwa gole w Crotone

AS Roma wygrała 2:0 na stadionie FC Crotone w 24. kolejce Serie A. Stołeczna drużyna wróciła na pozycję wicelidera, a przed nią mecz z Villarreal CF w Lidze Europy. Wojciech Szczęsny bronił pewnie.

PAP/EPA / EPA/SIMONE ARVEDA
FC Crotone przeżyło tydzień z potentatami. W środę podjęło Juventus Turyn i przez godzinę remisowało bezbramkowo. Dopiero po tym czasie lider sforsował obronę beniaminka i wygrał 2:0. Zarazem FC Crotone wyjawiło swoją taktykę na najsilniejszych rywali w Serie A. Murowanie bramki w jedenastu i próba skontrowania maksymalnie raz na kwadrans. Do czasu znów była ona skuteczna. Po 40 minutach gospodarze mieli 29 procent posiadania piłki, ale to oni oddali dwa celne uderzenia, a AS Roma zero. Po obu interweniował Wojciech Szczęsny.

Rozerwać obronę FC Crotone miał Mohamed Salah. Pomocnik wrócił do jedenastki z Pucharu Narodów Afryki i wykonał swoje zadanie. W 17. minucie Egipcjanin sprowokował do faulu Gianmarco Ferrariego i AS Roma miała rzut karny. Do piłki podszedł Edin Dzeko i nie ułatwił drużynie zadania. Najlepszy strzelec ligi nie trafił w bramkę. Rzymianie musieli więc nadal atakować.

AS Roma wyszła na prowadzenie w 40. minucie. Radja Nainggolan wypracował gola w pojedynkę. Sam wbiegł w pole karne, sam znalazł miejsce między dwoma obrońcami i przymierzył w boczną siatkę. Kibice z wiecznego miasta odetchnęli. Pierwsza celna próba i od razu bramka.

Deportivo - Barcelona: demolka gospodarzy - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Po przerwie zrobiło się więcej miejsca na boisku i sytuacji podbramkowych. Salah i Dzeko próbowali podwoić przewagę AS Roma, nie nudził się również Wojciech Szczęsny. Polak zatrzymał uderzenie Boadu Maxwella Acosty w 60. minucie. Luciano Spalletti wyglądał na zestresowanego i uspokoił go dopiero gol na 2:0 Edina Dzeko w 77. minucie.

Bośniakowi asystował Mohamed Salah, a cała akcja, którą zakończył strzałem z bliska mogła się podobać. Dzeko zrehabilitował się częściowo za zmarnowanie rzutu karnego i w rankingu snajperów ma 22 gole.

Rzymianie podobnie jak SSC Napoli i ACF Fiorentina przystąpią w następnym tygodniu do walki w europejskich pucharach. Ich rywalem będzie Villarreal CF. Dzięki zwycięstwu w Crotone wrócili na pozycję wicelidera po dniu przerwy. Wojciech Szczęsny dopisał sobie kolejne czyste konto.

FC Crotone - AS Roma 0:2 (0:1)
0:1 - Radja Nainggolan 40'
0:2 - Edin Dzeko 77'

W 17. minucie Edin Dzeko (Roma) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił obok bramki.

Crotone: Alex Cordaz - Aleandro Rosi, Federico Ceccherini, Noe Dussenne (76' Marcello Trotta), Gianmarco Ferrari, Djamel Mesbah (55' Mario Sampirisi) - Boadu Maxwell Acosty, Leonardo Capezzi, Lorenzo Crisetig, Aleksandar Tonev (81' Andrea Nalini) - Diego Falcinelli.

Roma: Wojciech Szczęsny - Kostas Manolas, Federico Fazio, Antonio Ruediger - Bruno Peres (88' Mario Rui), Kevin Strootman, Leandro Paredes, Emerson Palmieri - Mohamed Salah (80' Daniele De Rossi), Radja Nainggolan (90' Diego Perotti) - Edin Dzeko.

Sędzia: Carmine Russo.