Serie A: Łukasz Skorupski nie zatrzymał Interu Mediolan, osiem goli w Turynie

Piłkarze Interu Mediolan pokonali 2:0 Empoli FC w 24. kolejce Serie A. Kilka popisowych interwencji zaprezentował Łukasz Skorupski. Osiem goli padło w starciu Torino FC z Pescara Calcio.

Łukasz Skorupski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Dzięki interwencjom Łukasza Skorupskiego przyjezdni mieli jeszcze szansę na zapunktowanie po pierwszej połowie. Polak skapitulował w 14. minucie po strzale Edera praktycznie z linii bramkowej. Poza tym popisał się interwencjami po potężnych strzałach Rodrigo Palacio oraz Roberto Gagliardiniego. Obrony wymagały innych umiejętności. Jedna była w powietrzu, a druga na ziemi, ale obie równie wyborne. Ręce składały się do oklasków.

Empoli FC grało mizernie w ofensywie, ale wypracowało sobie swoją jedną, wielką szansę na wyrównanie. W 53. minucie Rade Krunić przegrał pojedynek sam na sam z Samirem Handanoviciem, a dobitka Massimo Maccarone poszybowała zbyt wysoko. To była decydująca sytuacja meczu. Minutę później, zamiast wyrównania, było 2:0.

Asystę do gola dorzucił Eder, po którego dośrodkowaniu Antonio Candreva główkował do bramki Skorupskiego. Oba stracone przez Polaka gole były podobne i ich głównymi winowajcami byli obrońcy. W końcówce spotkania pewny swego trener Stefano Pioli pozwolił kibicom oklaskiwać najlepszych w Interze Rodrigo Palacio oraz Edera, którzy zostali zmienieni. Na osobne brawa zapracował jeszcze Samir Handanović.

Na innych stadionach "bramkobranie". Cztery gole padły w Palermo, gdzie rewelacja ligi Atalanta Bergamo przerwała dobry okres US Palermo. Osiem trafień zobaczyli kibice w Turynie, gdzie były klub Kamila Glika pokonał 5:3 outsidera Pescara Calcio. Hat-trickiem popisał się Roberto Inglese, którego Chievo Werona pokonało 3:1 US Sassuolo.