Jan Kocian: O pierwszych 20 minutach najlepiej byłoby zapomnieć

W sobotnim meczu sparingowym rozegranym w tureckim Side ekipa Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrała z grającym w węgierskiej II lidze Balmazujvarosi FC 1:2. - O pierwszych 20 minutach najlepiej byłoby zapomnieć - przyznał Jan Kocian.

Łukasz Witczyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała do rundy wiosennej przygotowuje się w tureckim Side. Tam rozegrało już trzy sparingu, w których dwukrotnie musiało uznać wyższość rywali. Mimo to trener Górali był zadowolony z gry swoich podopiecznych. W potyczce z Balmazujvarosi FC bielszczanie po 18 minutach przegrywali 0:2. Później to oni byli stroną dominującą, ale nie potrafili odrobić strat.

- Analizowaliśmy przeciwnika i wiedzieliśmy, że to będzie najtrudniejszy rywal na obozie w Turcji. Była to dobrze zorganizowana taktyczna drużynie. Słabo graliśmy na początku, po 18 minutach przegrywaliśmy 0:2. Później wróciliśmy do gry i druga połowa z naszej strony była bardzo dobra, być może nawet najlepsza. Mieliśmy okazje, ale nie udało nam się doprowadzić do wyrównania. O pierwszych 20 minutach najlepiej byłoby zapomnieć, a na drugiej połowie budować - przyznał trener bielskiego klubu, Jan Kocian.

Z Turcji bielszczanie wrócą 15 lutego. W planach mają również sparing z kazachskim Okżetpesem Kokczetaw. - Do meczów przystępowaliśmy z pełnego treningu. W ostatnich dniach obozu w Turcji chcemy wykorzystać te warunki, które tu mamy. Przed nami mecz z drużyną z Kazachstanu. To ciekawa drużyna, czeka nas trudne spotkanie. Warunki, które tu mamy chcemy wykorzystać do ostatniej minuty - dodał Kocian.

Podbeskidzie rundę jesienną skończyło na dziewiątym miejscu w tabeli I ligi. Górale w swoim dorobku mają 25 punktów. Strata do liderującej Chojniczanki Chojnice wynosi 11 "oczek".

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wiosną włączy się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy?