Bundesliga: Jakub Błaszczykowski w końcu się przydał Wolfsburgowi

Jakub Błaszczykowski zagrał 29 minut w meczu Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem a Hoffenheim (2:1). Wilki wygrały to spotkanie, a Polak uratował swój zespół od utraty gola.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / Peter Steffen
Jakub Błaszczykowski już pod koniec zeszłego roku stracił miejsce w składzie VfL Wolfsburg i ostatni raz w wyjściowej "jedenastce" zagrał 10 grudnia w przegranym 0:5 meczu z Bayernem Monachium. Później zaliczał kolejno: 2, 8, 1, 18 i 0 minut.

Tym razem trener sięgnął po niego w 61. minucie, gdy przy stanie 1:1 Polak zastąpił Vieirinhę.

Po pierwszej połowie prowadziło TSG 1899 Hoffenheim. Po niecałych dwóch kwadransach piłkę na wolne pole otrzymał Steven Zuber i technicznym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

Pięć minut po zmianie stron Wolfsburg wyrównał. Po rzucie rożnym piłka została wybita przed pole karne, gdzie był Maximilian Arnold i ten długo się nie zastanawiał. Huknął jak z armaty i tym samym wpisał się na listę strzelców.

Deportivo - Barcelona: demolka gospodarzy - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

W 61. minucie na boisku zameldował się wspomniany Błaszczykowski i chwilę później uratował swój zespół. Adam Szalai mógł się cieszyć z bramki, gdyby Polak nie wybił piłki zmierzającej do siatki Wilków.

17 minut przed końcem meczu Wolfsburg zdobył zwycięską bramkę, gdy Daniel Didavi z pięciu metrów pokonał bramkarza.

Wilki wygrały 2:1, a Błaszczykowski zagrał najdłużej od 10 grudnia.

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1 (0:1)
0:1 - Steven Zuber 26'
1:1 - Maximilian Arnold 50'
2:1 - Daniel Didavi 73'

***

W drugim niedzielnym meczu SC Freiburg pokonał 1.FC Koeln 2:1, a całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądali Rafał Gikiewicz oraz Paweł Olkowski. Bramkę numer 16 zdobył Anthony Modeste i odskoczył od Roberta Lewandowskiego.

Freiburg - 1. FC Kolen 2:1 (1:1)
1:0 - Vincenzo Grifo 32'
1:1 - Anthony Modeste 39'
2:1 - Maximilian Philipp 77'

Czy Błaszczykowski będzie grał w podstawowym składzie?