LE: hattrick Ibrahimovicia nie pozostawił złudzeń rywalom

Manchester United wygrał z Saint-Etienne 3:0 w 1/16 Ligi Europy, a wszystkie trzy gole dla Czerwonych Diabłów zdobył Zlatan Ibrahimović.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Shaun Botterill
David de Gea usiadł na ławce rezerwowych Manchesteru United, a Jose Mourinho dał szansę gry Sergio Romero. Jednak Argentyńczyk nie został poddany zbyt dużemu testowi.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 15. minucie. Rzut wolny w okolicach pola karnego rywali wywalczył Zlatan Ibrahimović. Sam poszkodowany podszedł do piłki i uderzył kiepsko, ale miał furę szczęścia, ponieważ futbolówka odbiła się od nogi przeciwnika i dotoczyła się do siatki Saint-Etienne.

Później obie drużyny miały sporo szans, żeby zdobyć kolejną bramkę. Jednak ta nie padła aż do 75. minuty. Wówczas wprowadzony w drugiej połowie Marcus Rashford wykorzystał swoją olbrzymią szybkość, wpadł w pole karne i zagrał na piąty metr do Ibrahimovicia. Temu pozostało tylko dołożyć nogę.

12 minut później miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Ibrahimović po nieznacznym kontakcie z rywalem padł jak rażony piorunem. Sędzia wskazał na "wapno", ale wydaje się, że Szwed sporo dodał od siebie.

Fiorentina nie dała szans Udinese. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Arbiter swojej decyzji już nie zmienił, a Ibrahimović skompletował hattrick pewnie wykorzystując "jedenastkę".

Man Utd wygrał 3:0, ale wynik może być nieco krzywdzący dla gości. W rewanżu Saint-Etienne będzie miało iluzoryczne szanse na odrobienie strat.

Manchester United - Saint-Etienne 3:0 (2:0)
1:0 - Zlatan Ibrahimović 15'
2:0 - Zlatan Ibrahimović 75'
3:0 - Zlatan Ibrahimoić (k.) 87'

Man Utd: Romero - Valencia, Bailly, Smalling, Blind - Fellaini (46' Lingard), A. Herrera - Mata (70' Rashford), P.Pogba, Martial (85' Young) - Ibrahimović.

Saint-Etienne: Ruffier - Malcuit, Perrin, Theophile-Catherine, F.Pogba (79' Berić) - Jorginho (65' Roux), Pajot (72' Selnes), Veretout, Monnet-Paquet - Hamouma, Saivet.

Żółte kartki: Martial, Lingard, Herrera, P.Pogba (Man Utd) oraz Pajot (Saint-Etienne).

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy).