Szok w Berlinie! Lewandowski uratował Bayern

Szok w Berlinie! Hertha prowadziła z Bayernem Monachium do 96 minuty, ale wtedy gola strzelił Robert Lewandowski! Bez Polaka ani rusz. Hertha - Bayern 1:1.

Jacek Stańczyk
PAP/EPA / Felipe Trueba
To był już ostatni rzut wolny. Było już po zakończeniu dodatkowego czasu gry. Arjen Robben w polu karnym dostał piłkę, strzelił, ta odbiła od któregoś z graczy, dopadł do niej Polak i uratował kolegom skórę!

A w przerwie opatulał się jeszcze kocem...

W 21. minucie Vedad Ibisević po zagraniu z rzutu wolnego z bliska wpakował piłkę do bramki Bayernu. Ciekawe, czy wtedy Carlo Ancelotti żałował już, że Roberta Lewandowskiego posadził na ławce rezerwowych. Drużyna Włocha w ofensywie grała tragicznie, a berliński mur stworzony z piłkarzy Herthy był nie do skruszenia.

Lewandowski został w sobotę rezerwowym wspólnie z dwoma innymi piłkarzami, którzy kilka dni wcześniej wybiegli w pierwszym składzie w meczu z Arsenalem Londyn (5:1). Byli to Javi Martinez i Xabi Alonso. W sobotę Polaka na szpicy zastąpił Thomas Mueller, który londyńczykom też (tak jak Polak) strzelił gola i mogło się wydawać, że w jakiś sposób się przełamał. W pierwszej połowie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie jakby go nie było. Jednak co tam jego, generalnie mistrzów nie było. Jedynie Douglas Costa spróbował kilku dryblingów i dośrodkowań. Bayern nie miał narzędzi, aby mur skruszyć. Ten, złożony z jedenastu równie grających cegieł trzymał się doskonale. Do żadnego z zawodników Herthy nie można było mieć jakichkolwiek zastrzeżeń.

Bundesliga i Liga Mistrzów to dwie różne sprawy - mawiał w ostatnich dniach Carlo Ancelotti. I faktycznie, w sobotę wróciły Bayernu koszmary. Monachijczycy od początku sezonu byli krytykowani za siermiężne granie, za brak polotu i finezji. Jedynym piłkarzem, w którego w zasadzie nie można się było czepiać był Robert Lewandowski. No, ale jego na razie na boisku nie było. W przerwie Polak opatulił się kocem.

Na boisku pojawił się po godzinie razem z Xabim Alonso. Kilka minut po wejściu brzydko nastąpił na nogę Pera Skjelreda i zobaczył żółtą kartkę. W 70. minucie Polak strzelał sprzed pola karnego z rzutu wolnego. Trafił prosto w mur.

No, ale potem zrobił już swoje. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, mistrz Niemiec jest od niego uzależniony.

To był słaby mecz, a już na pewno najgorszy Bayernu w tym roku. Bez sytuacji bramkowych, bez werwy. Bez polotu i finezji. Kogo to jednak teraz interesuje.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 1:1  (1:0)

1:0 - Vedad Ibisević 21'
1:1 - Robert Lewandowski 90+6'

Hertha Berlin: Rune Jarstein - Marvin Plattenhardt, John Brooks, Sebastian Langkamp, Peter Pekarik - Niklas Stark, Salomon Kalou (Maximilian Mittlestaedt 90+2), Per Skjelbred, Vladimir Darida, Genki Haraguchi (Fabian Lustenberger 90+4) - Vedad Ibisević (Alexander Esswein 87)

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Juan Bernat (Kingsley Coman 78), David Alaba, Mats Hummels, Philip Lahm - Joshua Kimmich (Xabi Alonso 62), Arturo Vidal (Robert Lewandowski 62) - Douglas Costa, Arjen Robben, Thiago Alcantara - Thomas Mueller

Żółte kartki: Hummels, Lewandowski, Alonso