Serie A: Atalanta Bergamo zbliża się do Europy. 15. zwycięstwo rewelacji

Atalanta Bergamo zwyciężyła 1:0 z FC Crotone w 25. kolejce Serie A. Rewelacja ligi wygrała po raz 15. w sezonie i pozostaje na miejscu premiowanym awansem do europejskich pucharów.

PAP/EPA / PAOLO MAGNI
Pierwsza połowa była trudna dla Atalanty Bergamo. Przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na celne uderzenia. Kibice byli poirytowani i na przemian gwizdali albo buczeli. Nie tylko w ramach dezaprobaty dla sytuacji, ale również wówczas, gdy bramkarz FC Crotone przedłużał wznowienie gry, a Aleandro Rosi nie podnosił się z boiska z powodu kontuzji.

Czwarta siła Serie A przełamała opór przeciwnika w 48. minucie. Gola zdobył uderzeniem z bliska Andrea Conti, ale najbardziej cieszył się z niego Andrea Petagna, który przeprowadził solową akcję i płasko dośrodkował do strzelca. Petagna miał szansę dorzucić gola do asysty, ale w 59. minucie nie wykonał dobrze rzutu wolnego z linii z 17. metra.

Bramka zmieniła obraz meczu. Atalanta nie musiała atakować za wszelką cenę, a jedynie przypilnować wyniku i przeciwnika, który nie imponuje ani personaliami, ani statystykami. Zadanie wykonała, choć nie bez nerwów. Najpierw zmarnowała sytuacje podbramkowe na 2:0, a w 86. minucie stanęły serca kibiców w Bergamo. Rosi wpakował piłkę do bramki faworyta, ale na radość z wyrównania nie pozwolił sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego.

Rewelacja Serie A nie stworzyła spektaklu, ale zwyciężyła 1:0 i zostaje na 4. lokacie. Cały czas jest solą w oczach potentatów jak Inter, Lazio, AC Milan, którzy również chcą dostać się do europejskich pucharów.

Atalanta Bergamo - FC Crotone 1:0 (0:0)
1:0 - Andrea Conti 48'

Atalanta: Etrit Berisha - Rafael Toloi, Mattia Caldara, Andrea Masiello - Andrea Conti, Franck Kessie, Remo Freuler, Leonadro Spinazzola - Andrea Petagna, Jasmin Kurtić, Alejandro Gomez (90' Bryan Cristante).

Crotone: Alex Cordaz - Federico Ceccherini, Claiton (72' Simeon Tochukwu Nwankwo), Gianmarco Ferrari - Aleandro Rosi, Andrea Barberis, Lorenzo Crisetig, Mario Sampirisi - Maxwell Acosty (78' Andrea Nalini), Diego Falcinelli, Adrian Stoian (62' Aleksandar Tonew).

Żółte kartki: Masiello, Freuler (Atalanta) oraz Claiton, Rosi, Ferrari, Crisetig, Ceccherini (Crotone).

Pokaż całą tabelę

Przygotuj się na kolejną rundę Pucharu Anglii w Eleven i Eleven Sports! Arsenal, Chelsea, Manchester United NA ŻYWO. Oglądaj FA Cup od 18 do 20 lutego na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Atalanta Bergamo zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach?