Rekordowy gol Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie daje o sobie zapomnieć. Napastnik Bayernu Monachium pojawił się na boisku w 61 minucie sobotniego meczu z Herthą Berlin (1:1), a i tak zapisał się na kartach najnowszej historii Bundesligi.

Karol Borawski
PAP/EPA / PAP/EPA/LENNART PREISS

Hertha prowadziła w Berlinie od 21 minuty po golu Vedada Ibisevicia. Carlo Ancelotti chcąc odwrócić niekorzystny wynik wprowadził na boisko w 61 minucie Roberta Lewandowskiego, a później Xabiego Alonso i Kingsleya Comana.

Wysiłki Bayernu opłaciły się w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Lewandowski doprowadził do wyrównania, gdy zegar pokazywał 95 minutę i 59 sekundę.

Od sezonu 2004/2005 szczegółowe statystyki prowadzi serwis Opta. Jak się okazuje gol reprezentanta Polski jest najpóźniej zdobytą bramką w Bundeslidze w historii tych pomiarów.

Dla Lewandowskiego sobotni gol był 25 w tym sezonie w barwach Bayernu, z czego 16 bramek przypadło na mecze ligowe. Snajper Bawarczyków traci tylko jedno trafienie do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Aubameyanga.

Bayern Monachium prowadzi w Bundeslidze z dorobkiem 50 punktów, w następnej kolejce podejmie Hamburger SV.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi?