Serie A: Lazio Rzym zdobyło Empoli. Obrony Skorupskiego nie dały punktów

Lazio Rzym wygrało 2:1 na stadionie Empoli FC w 25. kolejce Serie A i zostaje blisko czołówki w tabeli. 90 minut na boisku spędził Łukasz Skorupski i szczególnie w pierwszej połowie pomagał gospodarzom.

PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI
Łukasz Skorupski został kilkakrotnie przetestowany w pierwszej połowie. Polak rzadko zawodzi swoich partnerów i także tym razem spisywał się bez zarzutu. Skorupski ustawiał się idealnie i zatrzymał uderzenia Ciro Immobile oraz Marco Parolo. Lazio Rzym było blisko gola również po akcji na lewym skrzydle Radu z Sergejem Milinkoviciem-Saviciem, którą zakończył strzałem blisko słupka Parolo.

Rzymianie byli podrażnieni remisem 1:1 z AC Milan. Meczu nie wygrali na własne życzenie i spadli na 6. lokatę w tabeli. W Empoli prowadzili grę, wysoko odbierali piłkę i utrzymywali ją przez większość czasu na połowie gospodarzy. Do czasu Lazio nie potrafiło poradzić sobie z problemem, który nazywał się Łukasz Skorupski.

Gospodarze nie grali zachowawczo, raczej ostrożnie i od czasu do czasu szukali swoich szans. Strzału celnego nie oddali przez 45 minut, ale kibice podnieśli się z miejsc przy pudłach Manuela Pucciarelliego oraz Massimo Maccarone.

Mało widoczny u gości był Senad Lulić i kibice Lazio czekali na Balde Diao Keitę, który rozpoczął pojedynek na ławce. W 57. minucie Senegalczyk wszedł na boisko. Pięć minut później przeprowadził solowy rajd, po którym Immobile został zablokowany tuż przed strzałem.

Zanim Immobile przerwał impas, gola zdobyło Empoli FC w 67. minucie. Gola pięknego, ponieważ Rade Krunić huknął z idealną mocą oraz precyzją z 25 metrów. Na takie uderzenie czekali kibice od początku wieczoru. Szkoda z ich perspektywy, że zanim skończyli skandować personalia Krunicia, Lazio wyrównało. Immobile dopadł do piłki po źle wybitym dośrodkowaniu Felipe Andersona i uderzył na 1:1.

Ale to zrobił! Ronaldo efektownie poradził sobie z rywalem [ZDJĘCIA ELEVEN]

Zwycięskiego gola dla Lazio zdobył w 80. minucie Balde Diao Keita, który poradził sobie w gąszczu obrońców, i mimo zamieszania, wkopał piłkę do bramki Skorupskiego. Polaka zmylił w tej sytuacji rykoszet. Jego drużyna przegrała po raz 13. w sezonie, choć prowadziła.

Empoli FC - Lazio Rzym 1:2 (0:0)
1:0 - Rade Krunić 67'
1:1 - Ciro Immobile 68'
1:2 - Balde Diao Keita 80'

Empoli: Łukasz Skorupski - Vincent Laurini (78' Frederic Veseli), Giuseppe Bellusci, Andrea Costa, Manuel Pasqual - Rade Krunić, Assane Diousse, Daniele Croce (74' Jose Mauri) - Omar El Kaddouri - Manuel Pucciarelli, Massimo Maccarone (71' Mame Baba Thiam).

Lazio: Thomas Strakosha - Dusan Basta (86' Bastos), Wallace, Wesley Hoedt, Stefan Radu (78' Filip Djordjević) - Sergej Milinković-Savić (57' Balde Biao Keita), Lucas Biglia, Marco Parolo - Felipe Anderson, Ciro Immobile, Senad Lulić.

Żółte kartki: Costa, Diousse (Empoli) oraz Biglia (Lazio).

Sędzia: Nicola Rizzoli.