Ligue 1: remis FC Nantes, bezbarwny Mariusz Stępiński. Mario Balotelli z czerwoną kartką

Pech FC Nantes. W wyjazdowym meczu z FC Metz drużyna Mariusza Stępińskiego straciła gola w doliczonym czasie i tylko zremisowała 1:1. Polak zagrał krótko i niestety nie był to dla niego udany występ.

Szymon Mierzyński
East News / JEAN-SEBASTIEN EVRARD
Były napastnik Ruchu Chorzów znalazł się w podstawowym składzie Kanarków, lecz nie pokazał nic wielkiego i trener Sergio Conceicao już w przerwie odesłał go na ławkę, desygnując do gry Yacine Bammou.

Goście prowadzili na Stade Saint-Symphorien po bramce Valentina Rongiera, jednak w 91. minucie remis dla miejscowych uratował strzałem z rzutu karnego Cheick Diabate.

FC Nantes zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli i ma pięć punktów przewagi nad zagrożoną strefą.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosło OGC Nice. Piłkarze Luciena Favre'a pokonali FC Lorient 1:0 i dzięki temu wyprzedzili Paris Saint-Germain (do liderującego AS Monaco tracą trzy "oczka"). W 68. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mario Balotelli. To kara za uderzenie Zargo Toure.

W pozostałych sobotnich spotkaniach po pełną pulę sięgnęły Angers SCO, Lille OSC oraz Olympique Marsylia.

26. KOLEJKA LIGUE 1:

FC Metz - FC Nantes 1:1 (0:0)
0:1 - Valentin Rongier 69'
1:1 - Cheick Diabate (k.) 90+1'

Angers SCO - AS Nancy Lorraine 1:0 (1:0)
1:0 - Jonathan Bamba 5'

SM Caen - Lille OSC 0:1 (0:0)
0:1 - Anwar El-Ghazi 70'

FC Lorient - OGC Nice 0:1 (0:1)
0:1 - Wylan Cyprien 15'

Olympique Marsylia - Stade Rennes 2:0 (0:0)
1:0 - Clinton N'Jie 59'
2:0 - Florian Thauvin 64'

->Wyniki Ligue 1

->Tabela Ligue 1

Doskonały występ Kevina Gameiro! Zobacz skrót meczu Sporting - Atletico [ZDJĘCIA ELEVEN]

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)