Carlo Ancelotti będzie się tłumaczył DFB

Carlo Ancelotti będzie musiał złożyć wyjaśnienia przed Niemieckim Związkiem Piłkarskim. Trener Bayernu Monachium przyznał się, że po meczu z Herthą Berlin (1:1) pokazał jednemu z kibiców środkowy palec.

Karol Borawski
Carlo Ancelotti Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Sobotni mecz Herthy z Bayernem obfitował w emocje do samego końca. Robert Lewandowski zdobył wyrównującego gola w 96. minucie, co wywołało furię w szeregach gospodarzy.

Wściekły był między innymi trener miejscowych Pal Dardai, który miał żal do sędziego, że jeszcze przedłużył grę, choć wcześniej i tak doliczył pięć minut.

Po spotkaniu opiekun Bayernu Carlo Ancelotti przyznał, że pokazał jednemu z kibiców Herthy środkowy palec. - Tak, zrobiłem to, ponieważ on mnie opluł - skomentował incydent włoski szkoleniowiec.

"Kicker" donosi, że Ancelotti będzie musiał się tłumaczyć ze swojego zachowania przed DFB.

Wyjaśnienia będzie musiał złożyć również bramkarz Herthy, Rune Jarstein, który dał upust swoim emocjom rzucając piłką w Xabiego Alonso.

Bayern prowadzi w Bundeslidze z dorobkiem 50 punktów.

PA: dwa gole Chelsea Londyn i awans [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Bayern wygra mistrzostwo Niemiec i Ligę Mistrzów?