Liga Europy: świetne początki dały awans FK Krasnodar

FK Krasnodar ponownie szybko strzelił gola Fenerbahce Stambuł i dzięki remisowi 1:1 dostał się do najlepszej szesnastki Ligi Europy. Ponadto awansowali piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchem i Manchester United.

PAP/EPA / TOLGA BOZOGLU
Przed rewanżem najwięcej zagadek było w dwumeczu Fenerbahce Stambuł z FK Krasnodar. Rosjanie wypracowali u siebie gola przewagi. Wówczas trafili do siatki w 3. minucie. Tym razem efektem szturmu była bramka Fiodora Smołowa zdobyta strzałem z dystansu w 7. minucie. Po niej Fenerbahce potrzebowało trzech do awansu. Turków było stać tylko na jedno trafienie i z awansu cieszyła się była drużyna Artura Jędrzejczyka. Mecz nad Bosforem sędziował Paweł Raczkowski.

Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Manchester United byli praktycznie pewni awansu po pierwszym, wygranym 3:0 spotkaniu. W rewanżu rozsądnie gospodarowali energią i trzymali swoich rywali na dystans. Przedstawiciel Bundesligi zremisował 1:1 z PAOK-iem Saloniki, a drużyna Jose Mourinho wygrała 1:0 na stadionie AS Saint-Etienne.

Dokończenie 1/16 finału Ligi Europy w czwartek.

Fenerbahce Stambuł - FK Krasnodar 1:1 (1:1)
0:1 - Fiodor Smołow 7'
1:1 - Sousa 41'

Wynik dwumeczu: 1:2. Awans: FK Krasnodar

Schalke 04 Gelsenkirchen - PAOK Saloniki 1:1 (1:1)
1:0 - Alessandro Schoepf 23'
1:1 - Matija Nastasić (sam.) 25'

Wynik dwumeczu: 4:1. Awans: Schalke 04

AS Saint-Etienne - Manchester United 0:1 (0:1)