Przełamanie angielskiego snajpera po ponad 12 godzinach

Przez 730 minut Jamie Vardy nie potrafił trafić do siatki rywali. Katastrofalną niemoc przełamał w najważniejszym momencie - w meczu 1/8 Ligi Mistrzów z Sevillą (1:2).

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Michael Regan
Jamie Vardy w całym poprzednim sezonie strzelił 24 gole w 36 meczach Premier League. Dołożył osiem asyst. Był na ustach całej Anglii - swoją zwinnością, zadziornością zyskał sympatię kibiców. Latem odrzucił ofertę Arsenalu i chciał zostać w Lisach, gdzie czuje się najlepiej.

Tymczasem bieżąca kampania to wielka frustracja nie tylko dla Leicester City, jak i samego Vardy'ego. Anglik jest bardzo nieskuteczny - wystarczy powiedzieć, że na 22 mecze, w których wystąpił w Premier League, strzelał tylko w trzech spotkaniach.

Ostatni raz do siatki trafił 10 grudnia ubiegłego roku w meczu z Manchesterem City. Wówczas trzykrotnie pokonał bramkarza The Citizens i spodziewano się, że Vardy wróci do wielkiej formy. Nic z tego.

Przez ponad 12 godzin nie potrafił wpisać się na listę strzelców. Dramatyczna forma 30-latka odbiła się na całym Leicester City. Już od sześciu meczów w Premier League Lisy nie zdobyły bramki. Mają już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Vardy trafił w środowy wieczór pierwszy raz od 730 minut. Po płaskim dośrodkowaniu Danny'ego Drinkwatera z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki. Gol ten odmienił losy spotkania i Leicester wróciło do gry. Teraz szansę na awans znacznie wzrosły.

Fani Leicester City liczą teraz, że Vardy zacznie strzelać w Premier League, ponieważ sytuacja mistrzów Anglii jest nie do pozazdroszczenia.