Podbeskidzie Bielsko-Biała straciło wygraną w ostatniej akcji meczu

W rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z II-ligowym Rakowem Częstochowa 2:2. Bielszczanie w końcówce stracili dwie bramki.

Łukasz Witczyk
piłkarze Podbeskidzia Newspix / Tomasz Wantuła / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia
Dla Podbeskidzia Bielsko-Biała starcie z Rakowem Częstochowa było ostatnim sparingiem przed startem rozgrywek I ligi. Początkowo wszystko przebiegało zgodnie z planem założonym przez bielszczan. W 24. minucie Górale objęli prowadzenie po strzale Szymona Lewickiego, któremu asystował Robert Gumny.

W przerwie trener Podbeskidzia, Jan Kocian, zmienił niemal całą jedenastkę. Podbeskidzie przeważało i w 74. minucie podwyższyło prowadzenie. Gola zdobył Damian Chmiel, który wykorzystał dogranie Bartosza Jarocha.

W końcówce bielszczanie nie utrzymali koncentracji i stracili dwa gole. Najpierw z rzutu karnego strzelił Rafał Figiel, a w ostatniej akcji spotkania wyrównującą bramkę zdobył Tomas Petrasek.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 2:2 (1:0)
1:0 - Szymon Lewicki 24'
2:0 - Damian Chmiel 74'
2:1 - Rafał Figiel (k.) 83'
2:2 - Tomas Petrasek 90'

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

I połowa: Rafał Leszczyński - Robert Gumny, Jozef Piacek, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik, Konrad Gutowski, Szymon Szymański, Tomasz Podgórski, Lubos Kolar (13' Peter Sladek), Łukasz Sierpina, Szymon Lewicki.

II połowa: Gustavo Busatto - Łukasz Zakrzewski, Mikołaj Gibas, Mariusz Malec, Bartosz Jaroch, Damian Chmiel, Szymon Szymański, Maciej Felsch, Peter Sladek, Jozef Dolny, Robert Demjan.

Raków Częstochowa: Kamil Czapla - Łukasz Góra, Tomas Petrasek, Łukasz Sołowiej, Rafał Figiel, Tomasz Margol (75' Adam Mesjasz), Przemysław Oziębała, Piotr Malinowski (75' Peter Mazan), Tomasz Wróbel (75' Przemysław Mizgała), Filip Kowalczyk (75' Lukas Duriska), Tomasz Płonka.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała awansuje do Lotto Ekstraklasy?