Marcin Kaczmarek zachwycony pokonaniem Zagłębia Lubin

Wisła Płock po remisie ze Śląskiem Wrocław (1:1) i porażce z Koroną Kielce (2:4) wygrała pierwszy mecz w 2017 roku. Nafciarze ograli KGHM Zagłębie Lubin (2:1).

Bartosz Zimkowski
PAP / Piotr Polak
Swojego zadowolenia zwycięstwem nad KGHM Zagłębiem Lubin nie potrafił ukryć Marcin Kaczmarek, trener Wisły Płock. Co ciekawe, w Płocku zmierzyli się szkoleniowcy, którzy należą do ścisłej czołówki drużyn w Lotto Ekstraklasie o najdłuższym stażu w jednym zespole. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Mecz dla Wisły Płock zaczął się jednak bardzo źle, ponieważ to Martin Nespor otworzył worek z bramkami. Nafciarze jeszcze przed przerwą wyrównali, ale cztery minuty przed końcem zdobyli zwycięskiego gola.

- Bardzo się cieszę, że po bezbarwnym meczu w Kielcach, trafiliśmy na czołowy zespół ekstraklasy i widzieliśmy, że będzie ciężko. Dzisiaj było u nas widać dużą determinację do stwarzania sobie sytuacji, mnóstwo stałych fragmentów gry. Nie jest łatwo podnieść się przegrywając z klasowym zespołem. Nam się to udało, a to jest dobry prognostyk na przyszłość - podsumował Marcin Kaczmarek.

Wisła w tabeli Lotto Ekstraklasy jest jedenasta i ma 28 punktów na koncie. W następnej kolejce zagra z Pogonią w Szczecinie.

W ten weekend FC Barcelona zawalczy o pierwsze miejsce w tabeli w meczu z Atletico Madryt! Oglądaj hit ligi hiszpańskiej NA ŻYWO w Eleven 26.02 o 16:00 na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Wisła Płock awansuje do grupy mistrzowskiej?