Bundesliga: ważny triumf Borussii M'gladbach, podział punktów w Gelsenkirchen

W niedzielę rozegrano ostatnie spotkania 22. kolejki Bundesligi. Borussia M'gladbach pokonała na wyjeździe FC Ingolstadt 2:0, a Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało 1:1 z TSG 1899 Hoffenheim.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA

Walczące o utrzymanie FC Ingolstadt 04 chciało za wszelką cenę zdobyć punkty w starciu z Borussią M'gladbach. Gospodarze liczyli na zmęczenie rywali, którzy rywalizowali w Lidze Europy. Jednak goście nie dali przeciwnikom najmniejszych szans i odnieśli ważne zwycięstwo, które pozwala na złapanie oddechu i powiększenie przewagi nad strefą spadkową do 9 punktów.

Borussia na prowadzenie wyszła w 60. minucie, kiedy to gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Lars Stindl. Gol nie powinien zostać uznany, gdyż piłka najpierw odbiła się od klatki piersiowej, a następnie ręki zawodnika gości. Sędzia pozostał niewzruszony na protesty i nakazał rozpocząć grę od środka. W doliczonym czasie gry Borussia powiększyła prowadzenie, a gola zdobył Andre Hahn.

W drugim niedzielnym meczu Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało z TSG 1899 Hoffenheim 1:1. Gospodarze już w 5. minucie objęli prowadzenie. Alessandro Schoepf zakończył kontrę skutecznym strzałem, a asystował mu Guido Burgstaller. W 79. minucie goście doprowadzili do remisu. W pole karne dośrodkował Steven Zuber, a głową piłkę do siatki wpakował Sebastian Rudy. Tym samym Wieśniacy nie wykorzystali szansy awansu na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi.