Serie A: zawiedziona ACF Fiorentina. Andrea Belotti liderem wśród strzelców

ACF Fiorentina ponownie straciła dwa gole przewagi i zremisowała 2:2 z Torino FC na zakończenie 26. kolejki Serie A. Andrea Belotti został liderem w klasyfikacji strzelców.

Andrea Belotti PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Andrea Belotti
Drużyna z Florencji chciała zrehabilitować się za wpadkę, jaką była porażka w dwumeczu z Borussią M'gladbach w Lidze Europy. Klasa rywala była wysoka, ale ACF Fiorentina miała już trzy gole przewagi, po czym dała sobie ekspresowo strzelić cztery na własnym stadionie. Włosi, także poza Florencją, byli poirytowani, ponieważ zespół Paulo Sousy stracił prawie pewne punkty do rankingu UEFA. W poniedziałek klub Bartłomieja Drągowskiego znów wypuścił z rąk prowadzenie.

ACF Fiorentina miała przewagę 2:0 po pierwszej połowie. Zaczęła mecz z Torino FC od mocnego uderzenia. W 8. minucie Riccardo Saponara zdobył gola, dobijając piłkę do siatki po interwencji Joe Harta. Saponara był w jedenastce po raz pierwszy od czasu kontuzji.

Pół godziny później na 2:0 strzelił głową Nikola Kalinić, najlepszy napastnik ACF Fiorentina. Doświadczony Chorwat ma w tym sezonie 12 goli w dorobku. Mecz ułożył się gospodarzom w wymarzony sposób, ale podobnie jak w spotkaniu z Borussią, zostali dogonieni w drugiej połowie.

Torino nie miało równie wielu sytuacji podbramkowych, a kiedy już dostało rzut karny w 62. minucie, Andrea Belotti trafił w poprzeczkę. Kandydat do zdobycia korony króla strzelców był podrażniony i do końca spotkania nękał gospodarzy. Trzy minuty po zmarnowaniu jedenastki strzelił gola kontaktowego.

Belotti zdobył 19. bramkę w sezonie i wskoczył na szczyt klasyfikacji strzelców w 85. minucie. Trafił do siatki Cipriana Tatarusanu z najbliżej odległości. Idealne podanie dostarczył pomocnikowi Daniele Baselli. Remis 2:2 cieszył bardziej drużynę z Turynu, która popisała się skutecznym pościgiem.

Poza Belottim liderami rankingu strzelców są Gonzalo Higuain z Juventusu Turyn oraz Edin Dzeko z AS Roma.

ACF Fiorentina - Torino FC 2:2 (2:0)
1:0 - Riccardo Saponara 8'
2:0 - Nikola Kalinić 38'
2:1 - Andrea Belotti 65'
2:2 - Andrea Belotti 85'

W 62. minucie Belotti (Torino) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił w poprzeczkę.

Fiorentina: Ciprian Tatarusanu - Carlos Salcedo, Gonzalo Rodriguez, Davide Astori, Carlos Sanchez (76' Nenad Tomović) – Milan Badelj, Borja Valero - Federico Chiesa, Riccardo Saponara (80' Sebastian Cristoforo), Cristian Tello (88' Maximiliano Olivera) - Nikola Kalinić.

Torino: Joe Hart - Davide Zappacosta, Arlind Ajeti (46' Luca Rossettini), Emiliano Moretti, Antonio Barreca - Marco Benassi (58' Samuel Gustafsson), Sasa Lukić, Daniele Baselli - Iago Falque, Andrea Belotti, Lucas Boye (69' Adem Ljajić).

Żółte kartki: Saponara (Fiorentina) oraz Lukić, Benassi (Torino).

Sędzia: Piero Giacomelli.