Cristiano Giuntoli: To było haniebne

Dyrektor SSC Napoli Cristiano Giuntoli uważa, że postawa sędziego Paolo Valeriego w meczu Pucharu Włoch z Juventusem była skandaliczna. Neapolitańczycy przegrali w półfinale 1:3 (1:0).

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA

Drużyna SSC Napoli prowadziła po pierwszej połowie na Juventus Stadium 1:0 po golu Jose Callejona, jednak w drugiej części gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po dwóch bramkach Paulo Dybali i jednym trafieniu Gonzalo Higuaina wygrali pierwsze spotkanie półfinału Pucharu Włoch 3:1.

Po końcowym gwizdku piłkarze gości mieli wielkie pretensje do sędziego. Ich zdaniem Paolo Valeri podyktował niesłuszny rzut karny dla gospodarzy w 47. minucie, a także nie odgwizdał faulu Leonardo Bonucciego na Raulu Albiolu w polu karnym gospodarzy.

Pepe Reina powiedział, że to decyzje sędziego dały Juventusowi zwycięstwo. Jeszcze mocniejszych słów użył dyrektor SSC Napoli, Cristiano Giuntoli.

- Decyzje arbitra były haniebne. Przy pierwszej sytuacji Dybala szukał kontaktu z rywalem, chciał tego rzutu karnego. Moim zdaniem nie powinien on zostać podyktowany. Przy drugiej sytuacji Pepe Reina dotknął najpierw piłki, a nie nóg Cuadrado. Nie mógł zniknąć. Z drugiej strony sędzia nie podyktował ewidentnej "11" dla nas - przekonywał Giuntoli.

Żale z obozu Napoli nie zmienią jednak faktu, że przed rewanżem zespół Maurizio Sarriego jest w trudnej sytuacji. Aby awansować do finału Pucharu Włoch potrzebują co najmniej dwubramkowego zwycięstwa. A w obecnym sezonie Stara Dama przegrała w takim stosunku tylko raz (1:3 z Genoą, 27 listopada 2016 roku).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy sędzia pomógł Juventusowi wygrać mecz z Napoli?