Puchar Niemiec: pewny awans Bayernu, Robert Lewandowski bohaterem

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. Świetny mecz rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Schalke 04 Gelsenkirchen przed ćwierćfinałowym spotkaniem nie ukrywało specjalnego nastawienia. Mecz w Monachium miał być dla tego zespołu niczym finałowe starcie Pucharu Niemiec. Goście byli mocno zdeterminowani, ale zdawali sobie sprawę z tego, że wyeliminowanie Bayernu będzie arcytrudnym zadaniem.

Nadzieje gości rozwiane zostały już w 3. minucie. Wtedy to wracający do gry po kontuzji Franck Ribery odegrał piłkę do Roberta Lewandowskiego. Polak urwał się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam podcinką przelobował bramkarza Schalke. Stracony gol momentalnie podciął gościom skrzydła.

Bayern dominował na boisku i potwierdzał wysoką formę. Wszak w ostatnim ligowym spotkaniu mistrzowie Niemiec rozgromili Hamburger SV aż 8:0. W 16. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Akcja dająca bramkę była niemalże kopią poprzedniej. Znów Ribery odegrał do "Lewego", ale ten tym razem nie zdołał oddać strzału. Za to kapitalnie dośrodkował, a Thiago Alcantara głową skierował piłkę do siatki.

Współpraca Ribery'ego i Lewandowskiego w meczu przeciwko Schalke układała się idealnie. W 29. minucie przeprowadzili oni dwójkową akcję. Francuz wycofał piłkę na szesnasty metr, a tam precyzyjnym strzałem Ralfa Faehrmanna zaskoczył Lewandowski. Tym samym był to dwusetny gol kapitana reprezentacji Polski zdobyty w barwach niemieckich klubów.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Znów dominował Bayern, który stwarzał sobie kolejne akcje, ale monachijczycy już nie forsowali tempa. Mimo to Schalke nie potrafiło sobie poradzić z defensywą mistrzów Niemiec. Goście dopiero w końcówce oddali pierwszy celny strzał. W dodatku od 77. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu, gdyż boisko za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną opuścił Holger Badstuber. Oba upomnienia otrzymał on w ciągu trzech minut.

Tym samym Bayern awansował do półfinału Pucharu Niemiec, a Schalke 04 Gelsenkirchen pozostała gra w Bundeslidze. Lewandowski rozegrał kolejny świetny mecz w barwach bawarskiego klubu: zdobył dwa gole i zanotował asystę.

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (3:0)
1:0 - Robert Lewandowski 3'
2:0 - Thiago Alcantara 16'
3:0 - Robert Lewandowski 29'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Rafinha, Javi Martinez, Mats Hummels (46' Juan Bernat), David Alaba - Xabi Alonso, Arturo Vidal (76' Joshua Kimmich) - Arjen Robben, Thiago Alcantara, Franck Ribery (67' Kingsley Coman) - Robert Lewandowski.

Schalke 04 Gelsenkirchen: Ralf Faehrmann - Benedikt Hoewedes, Holger Badstuber, Matija Nastasić - Benjamin Stambouli - Alessandro Schoepf, Leon Goretzka, Nabil Bentaleb, Sead Kolasinac (60' Thilo Kehrer) - Guido Burgstaller (79' Eric-Maxim Choupo-Moting), Max Meyer (46' Daniel Caligiuri).

Żółte kartki: Arturo Vidal (Bayern Monachium) oraz Holger Badstuber (Schalke 04 Gelsenkirchen).

Czerwona kartka: Holger Badstuber /77' - za drugą żółtą kartkę/ (Schalke 04 Gelsenkirchen).

Czy Bayern Monachium zdobędzie Puchar Niemiec?