Holandia: trwa seria Piotra Parzyszka! 19. gol Polaka

W piątkowym meczu 28. kolejki Eerste Divisie z NAC Breda (1:0) swoją 19. bramkę w sezonie zdobył Piotr Parzyszek z De Graafschap. Były młodzieżowy reprezentant Polski jest drugim najlepszym strzelcem rozgrywek.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Tym razem Piotr Parzyszek strzelił gola w 31. minucie spotkania, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0.  Ostatecznie De Graafschap wygrało 2:1, sięgając po trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Zarówno Parzyszek, jak i Filip Bednarek rozegrali pełne 90 minut.

Parzyszek strzelił gola w trzecim spotkaniu z rzędu - takiej serii w tym sezonie jeszcze nie miał. Z 19 bramkami na koncie Polak jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem zaplecza Eredivisie. Więcej goli od niego strzelił jedynie Tom Boere z FC Oss (28).

Sezon 2016/2017 jest najlepszym w karierze Parzyszka. Były młodzieżowy reprezentant Polski nigdy nie był tak skuteczny jak teraz. Do tej pory najlepszy w jego wykonaniu był sezon 2013/2014, w którym w 20 ligowych meczach De Graafschap strzelił 16 goli. Na fali tej skuteczności w styczniu 2014 roku przeniósł się do Charltonu Athletic.

De Graafschap - NAC Breda 2:1 (1:0)
1:0 - Parzyszek 31'
2:0 - van Mieghem 85'
2:1 - Oosterwijk 86'

Piotr Parzyszek zostanie królem strzelców Eerste Divisie?