Primera Division: Real Sociedad wskoczył na 4. pozycję! 5 goli na inaugurację

Real Sociedad walczy o Ligę Mistrzów! Baskowie wygrali na wyjeździe z Realem Betis 3:2 na inaugurację 26. kolejki Primera Division.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / MANUEL VIDAL
Kibice hiszpańskiej piłki mogli być zadowoleni z pierwszego spotkania serii. Nie brakowało emocji, groźnych okazji i co najważniejsze - pięknych bramek. Na samym początku wynik meczu otworzyli piłkarze Realu Sociedad po tym jak sytuację sam na sam wykorzystał Jon Bautista. Odpowiedź Betisu była błyskawiczna, a świetnym strzałem z woleja popisał się Aissa Mandi. Jeszcze przed przerwą gości ponownie na prowadzenie wyprowadził Xabi Prieto, który fantastycznie uderzył zza pola karnego.

Betisowi po przerwie udało się po raz 2. doprowadzić do remisu, a z główki do siatki trafił Antonio Sanabria. Bohaterem piątkowego wieczoru był jednak Prieto, który chwilę później również po strzale głową ustalił wynik meczu na 3:2 dla Realu Sociedad.

Baskowie wskoczyli tym samym na 4. pozycję w tabeli, gwarantującą start w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Sociedad ma 2 punkty więcej od Atletico, które swój mecz w ramach 26. kolejki rozegra w niedzielę na własnym boisku z Valencią.

Real Betis - Real Sociedad 2:3 (1:2)
0:1 - Jon Bautista 9'
1:1 - Aissa Mandi 16'
1:2 - Xabi Prieto 26'
2:2 - Antonio Sanabria 65'
2:3 - Xabi Prieto 72'