II liga: Błękitni zremisowali z ROW-em. Inauguracja pełna zwrotów akcji

Błękitni Stargard zremisowali 2:2 z ROW-em 1964 Rybnik pierwszy mecz w rundzie wiosennej II ligi. Aż trzy gole padły w ostatnich 10 minutach. Przyjezdni ustalili wynik w doliczonym czasie.

Gra wysuniętych Sebastiana Musiolika i Przemysława Brychlika powinna podobać się trenerowi Piotrowi Piekarczykowi. Pierwszy atletycznie zbudowany, a drugi filigranowy robili zamieszanie na połowie Błękitnych. Brychlik rozpoczął rundę w wymarzony sposób. W 8. minucie strzelił gola na 1:0 dla ROW-u 1964 Rybnik. Wbiegł bezkarnie między stoperów i ominął płaskim strzałem Marka Ufnala.

Błękitni, w których składzie był jeden debiutant Patryk Skórecki, powielili błąd z rundy jesiennej. Apatycznie, wręcz sennie rozpoczęli mecz i choć z czasem rozkręcili się, popełniali za dużo błędów i byli za mało błyskotliwi przed bramką Daniela Kajzera. Golkiper zatrzymał uderzenie Michała Magnuskiego, a w 36. minucie miał szczęście, że Wojciech Fadecki chybił z rzutu wolnego.

Obraz pierwszej połowy i wynik nie odzwierciedlały sytuacji w tabeli. Trener Błękitnych Krzysztof Kapuściński musiał poderwać podopiecznych do walki w przerwie.

Błękitni ruszyli do przodu i Kajzer musiał wysilić się, by zatrzymać uderzenie Grzegorza Szymusika w 51. minucie. Bramkarz z Rybnika czuł głód piłki i robił wrażenie interwencjami. Dzięki obronom Kajzera i czujnej grze defensywy dowodzonej przez Mariana Jarabicę goście utrzymywali prowadzenie.

Duża determinacja i hart ducha pozwoliły Błękitnym odwrócić wynik, gdy ROW 1964 Rybnik pogubił się po raz pierwszy od czasu przyjazdu do Stargardu. Maciej Liśkiewicz wykorzystał rzut karny po faulu na Skóreckim, a Bartosz Flis trafił na 2:1 w 84. minucie zza pola karnego. Kajzer wydawał się być nie do pokonania, a jednak piłki po tym uderzeniu nie sięgnął.

To nie był koniec zwrotów akcji. W doliczonym czasie Sebastian Musiolik ustalił wynik na 2:2. Wygarnął piłkę przed polem karnym i przerzucił ją obok Ufnala do siatki. Gola na wagę punktu świętował pod sektorem gości, których 42 przyjechało na Pomorze Zachodnie.

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 2:2 (0:1)
0:1 - Przemysław Brychlik 8'
1:1 - Maciej Liśkiewicz (k.) 81'
2:1 - Bartosz Flis 84'
2:2 - Sebastian Musiolik 90'

Błękitni: Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski - Patryk Baranowski (76' Filip Karmański), Patryk Skórecki (90' Robert Brzęczek) - Wojciech Fadecki, Bartosz Flis, Mateusz Czapłygin (76' Maciej Więcek) - Michał Magnuski (63' Piotr Wojtasiak).

ROW: Daniel Kajzer - Dawid Gojny, Dawid Bober, Marian Jarabica, Jan Janik - Paweł Jaroszewski (60' Sebastian Siwek), Mariusz Zganiacz (87' Kamil Spratek), Szymon Jary, Dominik Budzik (75' Damian Koleczko) - Sebastian Musiolik, Przemysław Brychlik (82' Mariusz Muszalik).

Żółte kartki: Szymusik, Liśkiewicz, Wojtasiak, Karmański, Brzęczek (Błękitni) oraz Bober, Zganiacz (ROW).

Sędzia: Konrad Aluszyk.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Błękitni Stargard awansują w tym sezonie na zaplecze Lotto Ekstraklasy?