Premier League: fenomenalny mecz Artura Boruca! Polak obronił rzut karny "Ibry" i uratował remis dla Bournemouth!

Niesamowity mecz Artura Boruca! Polak bronił jak natchniony, zatrzymał nawet strzał Zlatana Ibrahimovicia z rzutu karnego, a jego AFC Bournemouth wywalczyło sensacyjny remis z Manchesterem United. 1:1 na Old Trafford!

Szymon Mierzyński
Reuters / Andrew Yates
Wiśnie spisywały się ostatnio katastrofalnie (w 2017 roku wywalczyły zaledwie dwa punkty) i w starciu z rozpędzoną ekipą Jose Mourinho skazywano je na pożarcie. Tym przewidywaniom odpowiadał obraz gry. Gospodarze nacierali niemal przez całe spotkanie i początkowo wydawało się, że bez trudu sięgnął po pełną pulę, bo już w 23. minucie było 1:0. Przy tej bramce Artur Boruc był bez szans, bo po mocnym wstrzeleniu piłki przez Antonio Valencię, Marcos Rojo perfekcyjnie dołożył nogę i naszemu reprezentantowi, który kilka dni temu zakończył występy w kadrze, zabrakło nawet czasu na reakcję.

Później jednak zaczęły się kłopoty Manchesteru United. W 40. minucie był już remis po tym jak Joshua King perfekcyjnie wykonał rzut karny podyktowany za faul Phila Jonesa na Marcu Pughu.

Podopieczni Eddieego Howe'a zwarli szyki i bronili się jeszcze skuteczniej, mimo że tuż przed przerwą za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Andrew Surman.

Po zmianie stron Boruc bronił wybornie. Obronił m. in. soczyste uderzenie Paula Pogby, a kulminacją jego doskonałej formy było zatrzymanie strzału Zlatana Ibrahimovicia z "wapna". Czerwone Diabły egzekwowały jedenastkę po zagraniu ręką Adama Smitha, ale Polak wyczuł intencje szwedzkiego gwiazdora i wprawił trybuny Old Trafford w rozpacz.

Mimo szaleńczych ataków, zespół Jose Mourinho nic już nie wskórał i sensacyjny remis utrzymał się do końca. Jedno oczko to dla Wiśni bezcenna zdobycz w walce o utrzymanie w Premier League. Czerwone Diabły natomiast pozostają na 6. miejscu i mocno komplikują sobie sytuację w batalii o pierwszą czwórkę.

Manchester United - AFC Bournemouth 1:1 (1:1)
1:0 - Marcos Rojo 23'
1:1 - Joshua King (k.) 40'

W 72. minucie Zlatan Ibrahimović (Manchester United) nie wykorzystał rzutu karnego (Artur Boruc obronił).

Manchester United: David de Gea - Antonio Valencia, Phil Jones, Marcos Rojo, Luke Shaw (70' Jesse Lingard), Michael Carrick (70' Marouane Fellaini), Paul Pogba, Juan Mata, Wayne Rooney (70' Marcus Rashford), Anthony Martial, Zlatan Ibrahimović.

AFC Bournemouth: Artur Boruc - Adam Smith, Steve Cook, Tyrone Mings (79' Baily Cargill), Charlie Daniels, Harry Arter, Andrew Surman, Ryan Fraser, Joshua King (87' Max-Alain Gradel), Marc Pugh (46' Dan Gosling), Benik Afobe.

Żółte kartki: Zlatan Ibrahimović, Michael Carrick, Marcus Rashford (Manchester United) oraz Harry Arter, Andrew Surman, Dan Gosling (AFC Bournemouth).

Czerwona kartka: Andrew Surman /45+2' za drugą żółtą/ (AFC Bournemouth).

Sędzia: Kevin Friend.