Premier League: w końcu - Kamil Grosicki z asystą

Kamil Grosicki zaliczył pierwszą bezpośrednią asystę w meczu Premier League, jednak Hull City przegrało na wyjeździe z Leicester City 1:3. Polak na boisku spędził pełne 90 minut.

Bartosz Zimkowski
Wilfred Ndidi Reuters / Stefan Wermuth / Na zdjęciu: Wilfred Ndidi
Kamil Grosicki rozpoczynał trzy poprzednie mecze w wyjściowym składzie - z Liverpoolem, Arsenalem oraz Burnley FC. Polak nie miał dotychczas na koncie jeszcze gola ani bezpośredniej asysty.

Zmieniło się to w sobotnim starciu z Leicester City. W 15. minucie Hull City wyszło z szybką kontrą po rzucie rożnym Lisów. Polski skrzydłowy na pełnym "gazie" biegł przez całe boisko, aby otrzymać piłkę w polu karnym i lewą nogą zagrać na piąty metr, gdzie Sam Clucas tylko dołożył nogę.

Później jednak grała już tylko jedna drużyna - mistrzowie Anglii. Jeszcze w pierwsze połowie Christian Fuchs uderzył z 10 metrów, ale na tyle, że Eldin Jakupović powinien sobie poradzić z tym strzałem. Tymczasem interweniował źle - tak jak w 59. minucie, gdy przepuścił niegroźną próbę z szesnastu metrów autorstwa Riyada Mahreza.

Hull zaczęło grać ofensywniej i niemal każda akcja przechodziła przez nogi Grosickiego. Polak dobre zagrania mieszał z fatalnymi - jak chociażby strzałem sprzed pola karnego, gdy piłce było bliżej do dachu stadionu niż do bramki Lisów.

Ostatni cios należał do Leicester, gdy Tom Huddlestone z pięciu metrów sam wpakował piłkę do siatki. Hull przegrało bardzo ważny mecz i jest przedostatnie w tabeli. Ma już cztery punkty straty do bezpiecznej strefy. Grosicki należał do najlepszych piłkarzy Hull i cieszy, że zaliczył pierwszą asystę.

Bardzo ważne trzy punkty zaliczyła za to Swansea City, która przed własną publicznością pokonała Burnley FC 3:2. Dzięki temu Łabędzie mają już pięć punktów przewagi nad strefą spadkową i z taką dyspozycją mogą być pewne utrzymania w Premier League.