Chrobry - Znicz: cios po ciosie

Remisem 1:1 zakończył się pojedynek w Głogowie. Znicz Pruszków objął prowadzenie w 24. minucie, ale cztery minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Michał Piegza
Po udanej końcówce jesieni Znicz zwiększył swoje szanse na zachowanie ligowego bytu. Mecz z Chrobrym, który także nie ma spokoju w lidze, miał dać odpowiedź na pytanie czy beniaminek wiosną będzie w stanie konkurować z zespołami ze środka i dołu Nice I ligi.

Przyjezdni od początku oddali inicjatywę gospodarzom. Chrobry starał się atakować, ale grał nieskutecznie. W 12. minucie w zamieszaniu w poprzeczkę trafił Maciej Kona.

Zmarnowana okazja zemściła się na głogowianach. W 24. minucie sprytem wykazał się Maciej Machalski i Znicz objął prowadzenie. Odpowiedź Chrobrego była szybka. Cztery minuty później do remisu doprowadził Karol Danielak. Wydawało się, że Chrobry pójdzie za ciosem. Tymczasem to Znicz miał dobrą okazję. Mocny strzał Adriana Paluchowskiego zatrzymał się na słupku bramki, debiutującego w barwach gospodarzy, Anatoliego Gospodinowa.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie chciała otworzyć się przed rywalem. Więcej z gry mieli głogowianie, pruszkowianie nastawili się na kontry. Chrobry stworzył sobie kilka okazji, ale jedyną godną odnotowania był minimalnie niecelny strzał Mateusza Wieteski, który na Dolny Śląsk trafił na wypożyczenie z Legii Warszawa.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni mogą być goście.

Chrobry Głogów - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
0:1 - Maciej Machalski 24'
1:1 - Karol Danielak 28'

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Mateusz Wieteska, Ariel Wawszczyk - Karol Danielak (69' Bartosz Machaj), Marcel Gąsior, Maciej Kona, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak (79' Konrad Kaczmarek) - Paweł Wojciechowski.

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Damian Jakubik, Grzegorz Janiszewski, Maciej Mysiak, Marcin Rackiewicz - Maciej Machalski, Andrzej Niewulis, Maksymilian Banaszewski (74' Radosław Bartoszewicz), Patryk Kubicki (79' Przemysław Kita), Aleksander Jagiełło - Adrian Paluchowski (86' Karol Podliński).

Żółte kartki: Wieteska, Danielak, Wawszczyk (Chrobry) oraz Jakubik, Jagiełło, Niewulis (Znicz).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Znicz Pruszków utrzyma się w Nice I lidze?