Sensacyjna porażka Anderlechtu. Gol Łukasza Teodorczyka

W meczu 29. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League RSC Anderlecht sensacyjnie przegrał na wyjeździe z KV Mechelen 2:3. Jedną bramkę dla gości zdobył Łukasz Teodorczyk, dla którego było to 19. trafienie w tym sezonie.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu Łukasz Teodorczyk Newspix / Kristof Van Accom / Na zdjęciu Łukasz Teodorczyk

W lepszej sytuacji przed meczem był RSC Anderlecht, który zajmował drugą pozycję w tabeli, ale w swoim dorobku miał tyle samo punktów (58), co liderujący Club Brugge. Od pierwszego gwizdka to goście mieli przewagę, stwarzali sobie sytuacje pod bramką przeciwnika i grali wysokim pressingiem, przez co notowali odbiory na połowie rywali.

Mimo że goście przeważali, to KV Mechelen objął prowadzenie. W 27. minucie Frank Boeckx sfaulował przeciwnika w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Seth De Witte. Chwilę później było już 2:0. Osaguona płasko dośrodkował w pole karne, piłkę przedłużył Rits, a do siatki wpakował ją Vanlerberghe. To były trzy minuty, które wstrząsnęły Anderlechtem.

Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat. Nadzieję Fiołkom dał Łukasz Teodorczyk. W 54. minucie Sofiane Hanni ruszył z indywidualną akcją i w polu karnym odegrał w kierunku Polaka. Ten szczęśliwie dotknął piłki i skierował ją do siatki. Była to dziewiętnasta bramka "Teo" w rozgrywkach ligi belgijskiej. Zdobyty gol ożywił gości, którzy odważniej ruszyli do ataków.

Aktywniejsza postawa sprawiła, że swego dopięli w 71. minucie. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Massimo Bruno głową uderzył Bram Nuytinck. Golkiper KV Mechelen nie zdołał obronić tego uderzenia i na tablicy wyników był remis. "Fiołki" nie zamierzały zadowolić się punktem i do końca starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Jednak to gospodarze w 85. minucie ponownie objęli prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Tim Matthys, który z dziesięciu metrów huknął nie do obrony pod poprzeczkę. Piłka po uderzeniu zawodnika KV Mechelen leciała z prędkością 124 km/h, a Boeckx mógł tylko oprowadzić ją wzrokiem. Dzięki wygranej gospodarze zbliżyli się do awansu do grupy mistrzowskiej. Z kolei Anderlecht stracił szansę awansu na pozycję lidera.

KV Mechelen - RSC Anderlecht 3:2 (2:0)
1:0 - Seth De Witte (k.) 27'
2:0 - Jordi Vanlerberghe 30'
2:1 - Łukasz Teodorczyk 54'
2:2 - Bram Nuytinck 71'
3:2 - Tim Matthys 82'

Czy RSC Anderlecht zdobędzie mistrzostwo Belgii?