Serie A: dublet Carlosa Bacci dla AC Milan. Bartosz Bereszyński trafił na ławkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUCA ZENNARO /
PAP/EPA / LUCA ZENNARO /

AC Milan wygrał 3:1 z Chievo Werona w 27. kolejce Serie A. Dwa gole dla lepszego zespołu strzelił Carlos Bacca. Identyczny wynik zanotowała Sampdoria Genua w meczu z Pescara Calcio. Bartosz Bereszyński trafił na ławkę rezerwowych.

Carlos Bacca był wszędzie w konfrontacji z Chievo Werona. Z jednej strony zmarnował multum sytuacji podbramkowych, z rzutem karnym włącznie, ale z drugiej strony grał aktywnie, a za swoje pudło z 11. metra zrehabilitował się dwoma golami na wagę zwycięstwa AC Milan.

Kolumbijczyk wyprowadził Rossonerich na prowadzenie w 24. minucie. Zbiegł z lewego skrzydła do środka i zaskoczył Stefano Sorrentino płaskim uderzeniem między trzema obrońcami Chievo Werona. Drugiego gola Bacca strzelił w 70. minucie po dośrodkowaniu Jose Ernesto Sosy z rzutu rożnego.

W 79. minucie Bacca opuścił boisko z poczuciem dobrze wykonanego zadania i ostatniego gola na 3:1 oglądał z ławki rezerwowych. Jak wykonać jedenastkę pokazał mu Gianluca Lapadula. Kolumbijczyk wstał na równe nogi i zacisnął pięść w geście zwycięstwa.

Piłkarze Chievo Werona byli w Mediolanie drugi raz w tym roku. Po obu wizytach mogli czuć niedosyt, bo choć nie przeważali, z odrobiną szczęścia, mogli zabrać punkty i Interowi, i AC Milan. Swojego gola zdobyli z rzutu karnego, którego egzekutorem był Jonathan de Guzman.

AC Milan zdobył jednak pełną pulę i jest w grze o awans do europejskich pucharów.

Do górnej połowy tabeli dostała się Sampdoria Genua, która jest niepokonana od sześciu kolejek, a w 27. serii gier zwyciężyła 3:1 z Pescara Calcio. Na złamanie oporu outsidera potrzebowała blisko godziny. Decydujące uderzenia do bramki oddali doświadczony Fabio Quagliarella oraz młody Patrick Schick.

Na ławce rezerwowych zaczął mecz Bartosz Bereszyński, który w poprzednim z US Palermo sprokurował rzut karny i postawił Sampdorię w trudnej sytuacji. Remis na Sycylii uratowała w doliczonym czasie. W sobotę były obrońca Legii Warszawa wszedł na boisko dopiero w 82. minucie. Trochę dłużej, dokładnie kwadrans, pograł Karol Linetty.

AC Milan - Chievo Werona 3:1 (1:1) 1:0 - Carlos Bacca 24' 1:1 - Jonathan De Guzman (k.) 43' 2:1 - Carlos Bacca 70' 3:1 - Gianluca Lapadula 81'

W 43. minucie Carlos Bacca (Milan) nie wykorzystał rzutu karnego. Nie trafił w bramkę.

Milan: Gianluigi Donnarumma - Mattia De Sciglio, Cristian Zapata, Alessio Romagnoli, Leonel Vangioni - Jose Ernesto Sosa, Manuel Locatelli (62' Gianluca Lapadula), Andrea Bertolacci - Suso (34' Lucas Ocampos), Carlos Bacca (79' Juraj Kucka), Gerard Deulofeu.

Chievo: Stefano Sorrentino - Fabrizio Cacciatore, Dario Dainelli, Bostjan Cesar, Massimo Gobbi - Lucas Castro, Ivan Radovanović, Jonathan de Guzman (85' Sofian Kiyine) - Valter Birsa - Serge Gakpe (63' Mariano Izco), Riccardo Meggiorini (54' Roberto Inglese).

Żółte kartki: Deulofeu, Ocampos (Milan).

Sędzia: Fabio Maresca.

Sampdoria Genua - Pescara Calcio 3:1 (1:1) 1:0 - Bruno Fernandes 18' 1:1 - Alberto Cerri 32' 2:1 - Fabio Quagliarella 58' 3:1 - Patrik Schick 68'

Czy AC Milan zagra w następnym sezonie w europejskich pucharach?