Serie A: Juventus potknął się w Udine! Belotti załatwił drużynę Thiago Cionka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Juventus Turyn niespodziewanie tylko zremisował 1:1 na stadionie Udinese Calcio w 27. kolejce Serie A. Andrea Belotti jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców dzięki trzem golom w meczu z US Palermo.

Juventus Turyn miał problem w pierwszej połowie meczu z Udinese Calcio. Grał w najsilniejszym składzie, pełnym kreatywnych piłkarzy, a jednak mobilni gospodarze maksymalnie utrudniali rozgrywanie piłki. Grali ostrożnie, ale nikt nie powinien zarzucić im, że kunktatorsko, dlatego bywało ciekawie po obu stronach boiska. Bramkarzy poczęstowali strzałami z dystansu Miralem Pjanić oraz Duvan Zapata.

Na dodatek w 37. minucie Juventus stracił gola. Zapachniało niespodzianką po pięknej, solowej akcji Duvana Zapaty, który mimo zadyszki, obecności przeciwnika i ostrego kąta, utrzymał się na nogach i strzelił na 1:0 do bramki Gianluigiego Buffona. Udinese Calcio nagrodziło się za zaangażowanie.

Dopiero w 60. minucie Juventus doprowadził do remisu 1:1. Leonardo Bonucci wbiegł w pole karne przeciwnika przy rzucie wolnym i wepchnął piłkę z bliska do siatki po dośrodkowaniu Paulo Dybali z rzutu wolnego. Gospodarze żywiołowo sygnalizowali faul defensora, ale tym razem sędzie im nie pomógł i wskazał na środek boiska. Sytuacja Juventusu poprawiła się, ale na więcej niż wyrównanie nie było go stać i niespodzianka stała się faktem.

Na niespodziankę zanosiło się w meczu Torino FC z US Palermo. Drużyna Thiago Cionka wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie, a defensywa z Polakiem w składzie, radziła sobie z liderem klasyfikacji strzelców Andreą Belottim przez 70 minut. Snajper Torino FC powiedział jednak "dość" i w zaledwie osiem minut odwrócił wynik 0:1 na 3:1. Od niedzieli jest samodzielnie na szczycie rankingu strzelców przed Higuainem oraz Dzeko.

90 minut w bramce Empoli FC spędził Łukasz Skorupski i zanosiło się, że zachowa czyste konto. Jego drużyna nie zagrała jednak konsekwentnie do ostatniego gwizdka i na finiszu dała sobie strzelić dwa gole. Na stadionie Empoli zatriumfowała 2:0 Genoa CFC.

Najwyższe zwycięstwo w 27. kolejce Serie A odniósł Inter Mediolan. Drużyna Stefano Pioliego zdemolowała 5:1 Cagliari Calcio i czeka na odpowiedź Lazio Rzym. Biancocelesti zagrają na koniec niedzieli z Bologna FC.

Udinese Calcio - Juventus Turyn 1:1 (1:0) 0:1 - Duvan Zapata 37' 1:1 - Leonardo Bonucci 60'

Udinese: Orestiz Karnezis - Silvan Widmer, Danilo, Felipe, Samir - Seko Fofana (39' Emmanuel Badu), Emil Hallfredsson, Jakub Jankto - Rodrigo De Paul (76' Gabriele Angella), Stipe Perica (85' Ryder Matos), Duvan Zapata.

Juventus: Gianluigi Buffon - Dani Alves, Leonardo Bunucci, Giorgio Chiellini (56' Medhi Benatia), Alex Sandro - Sami Khedira, Miralem Pjanić - Juan Cuadrado (72' Marko Pjaca), Paulo Dybala (87' Tomas Rincon), Mario Mandzukić - Gonzalo Higuain.

Żółte kartki: Jankto, Hallfredsson (Udinese) oraz Cuadrado, Pjaca (Juventus).

Sędzia: Antonio Damato.

Torino FC - US Palermo 3:1 (0:1) 0:1 - Andrea Rispoli 31' 1:1 - Andrea Belotti 73' 2:1 - Andrea Belotti 76' 3:1 - Andrea Belotti 81'

Empoli FC - Genoa CFC 0:2 (0:0) 0:1 - Olivier Ntcham 90' 0:2 - Oscar Hiljemark 90'

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 1:5 (1:2) 0:1 - Ivan Perisić 34' 0:2 - Ever Banega 39' 1:2 - Marco Boriello 42' 1:3 - Ivan Perisić 47' 1:4 - Mauro Icardi 67' 1:5 - Roberto Gagliardini 90'

FC Crotone - US Sassuolo 0:0

Czy remis Juventusu Turyn z Udinese Calcio to duża niespodzianka?