Stal - Polonia Warszawa: jeden błąd zadecydował

Stal Stalowa Wola przegrała na własnym boisku z Polonią Warszawa 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy po kontrze Marcin Kluska.

Kamil Górniak

Pierwsze minuty spotkania w Stalowej Woli to lekka przewaga gości z Warszawy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Brakowało jednak klarownych okazji bramkowych. Dwukrotnie czujność golkipera Stali sprawdzał Donatas Nakrosius. Z kolei wśród gospodarzy z pola karnego dobrze główkował Konrad Korczyński, ale pewnie złapał Mateusz Tobjasz.

W drugim fragmencie pierwszej części spotkania przewaga Polonii była jeszcze wyraźniejsza, ale nadal brakowało im skuteczności i ostatniego dobrego zagrania w polu karnym. Gospodarze z kolei skupili się głównie na obronie dostępu do własnej bramki i wyprowadzaniu kontr, ale im także brakowało pomysłu w decydujących fragmentach akcji.

Już w doliczonym czasie gry gospodarze mieli rzut rożny, po którym zabójczą kontrę wyprowadzili gości. Marcin Kluska popędził z własnej połowy sam na sam z bramkarzem Stali. Bartosz Koncki był mocno niezdecydowany - czy wychodzić czy czekać, a dodatkowo potknął się i Kluska trafił do pustej bramki.

Początek drugiej połowy należał do gości, ale z minuty na minutę inicjatywę przejmowali piłkarze Stali. W 62. minucie zapachniało golem dla gospodarzy. Wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Bętkowski a w ostatnich fragmentach spotkania skupiła się głównie na obronie dostępu do własnej bramki i pozwalała Stalowcom na coraz więcej.

W 82. minucie goście wyprowadzili bardzo groźną kontrę, ale Cezary Sauczek nie wykorzystał okazji sam na sam z Konckim. Chwilę później fatalny kiks popełnili zawodnicy z Warszawy. Kacper Piechniak przejął piłkę na połowie rywali, lecz zamiast popędzić w pole karne i próbować uderzać, to podał do Adriana Gębalskiego, który nie zdołał przejąć piłki. Mimo ambitnej postawy do końcowego gwizdka zielono-czarnym nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Stal Stalowa Wola - Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
0:1 - Marcin Kluska 45+1'

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Adam Waszkiewicz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Konrad Kołodziej, Konrad Korczyński (63’ Kamil Jonkisz), Przemysław Stelmach (62’ Kamil Bętkowski), Bartłomiej Wasiluk, Michał Mokrzycki (81’ Kacper Piechniak), Adrian Dziubiński (76’ Kacper Siudak), Adrian Gębalski.

Polonia Warszawa: Mateusz Tobjasz - Piotr Petasz, Marcin Bochenek, Piotr Ćwik, Rafał Zembrowski, Mariusz Marczak (76’ Michał Oświęcimka), Bartosz Wiśniewski (62’ Piotr Kosiorowski), Marcin Kluska (73’ Czarek Sauczek), Fabian Pawela, Daniel Choroś, Donatas Nakrosius.

Żółte kartki: Wójcik, Jonkisz (Stal) oraz Nakrosius, Ćwik (Polonia).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa zdoła się utrzymać w tym sezonie?