Marco Reus nie zagra do kwietnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK /
PAP/EPA / RONALD WITTEK /

Marco Reus przeszedł dodatkowe badania. Potwierdził się czarny scenariusz, pomocnik Borussii Dortmund będzie mógł wrócić na boisko dopiero na początku kwietnia.

Reus doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy sobotniego meczu z Bayerem Leverkusen (2:6). Reprezentant Niemiec opuścił boisko w 44 minucie.

Pierwsze doniesienia mówiły, że piłkarz doznał poważnej kontuzji i na pewno nie zagra w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona.

W niedzielę potwierdził się czarny scenariusz. Zawodnik naderwał mięsień uda w lewej nodze. Oznacza to, że najwcześniej do gry będzie mógł wrócić dopiero na początku kwietnia.

- To smutna wiadomość, w ostatnich tygodniach Marco grał na wysokim poziomie. To dla nas wielka strata, która przyćmiła radość z tej wygranej - mówił po sobotnim meczu z Bayerem Thomas Tuchel.

Strata jest tym większa, że już w środę Borussię czeka rewanżowy mecz z Benfiką. W pierwszym spotkaniu niemiecki zespół przegrał 0:1.

Czy Borussia awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?