Premier League: spokojne zwycięstwo drużyny Pepa Guardioli

Manchester City nie miał problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli Sunderlandu i na Stadium of Light zwyciężył 2:0 po golach Sergio Aguero oraz Leroya Sane.

Bartosz Zimkowski
Sergio Aguero Reuters / Lee Smith / Na zdjęciu: Sergio Aguero
Pierwsza połowa była ciekawa, ponieważ obie drużyny z dużym zaangażowaniem walczyły na boisku, ale The Citizens brakowało dokładności w okolicach pola karnego rywali. Mieli aż 70 procent posiadania piłki, jednak w ogóle nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie.

Lepsze mieli gospodarze. Sam Billy Jones po rzutach rożnych dwukrotnie oddawał strzał. Najpierw uderzył celnie, lecz za słabo, a po chwili obok bramki. Furę szczęścia miał Wilfredo Caballero, gdy sprzed pola karnego przymierzył Jermain Defoe i piłka trafiła w słupek.

Man City w pierwszej odsłonie stworzył tylko jedną sytuację i od razu wykorzystał ją. W 42. minucie Raheem Sterling płasko dośrodkował z prawego skrzydła i Sergio Aguero z czterech metrów wpakował piłkę do siatki.

Tuż przed upływem godziny gry było już 2:0. Tym razem David Silva prostopadle podał do Leroy'a Sane, który oddał płaski strzał, a futbolówka odbiła się od słupka i zatrzepotała w bramce Sunderlandu. Ten gol sprawił, że wielu fanów Czarnych Kotów opuściło Stadium of Light.

Kolejne minuty były bardzo nieciekawe. Gospodarze poddali się, a Manchester City nie był skory do ataków. Dopiero po wejściu Kevina De Bruyne przebudzili się goście. Oddali kilka groźnych strzałów, jednak więcej bramek już nie padło.

Man City jest trzeci w tabeli, ale ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania. Do Chelsea traci osiem punktów.

Sunderland - Manchester City 0:2 (0:1)
0:1 - Sergio Aguero 42'
0:2 - Leroy Sane 59'

Sunderland: Pickford - Jones, O'Shea, Kone, Oviedo - N'Dong, Gibson (69' Rodwell), Larsson - Januzaj (82' Khazri), Borini - Defoe.

Man City: Caballero - Sagna, Stones, Kolarov, Clichy - Fernandinho - Sane (89' Delph), Toure (77' De Bruyne), Silva, Sterling (81' Nolito) - Aguero.

Żółte kartki: O'Shea (Sunderland).

Sędzia: Martin Atkinson.

Czy Man City wywalczy wicemistrzostwo Anglii?