Reprezentacyjny napastnik wciąż bez gola - to już blisko osiem godzin

Już 476 minut bez gola w lidze duńskiej pozostaje Kamil Wilczek. W niedzielę znów reprezentant Polski nie trafił do siatki rywali, a Broendby przegrało z FC Nordsjaelland 2:3.

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek

Kamil Wilczek ostatni raz do siatki przeciwnika trafił 27 listopada ubiegłego roku. Wówczas dziesiątego gola w lidze ustrzelił w spotkaniu z Silkeborgiem IF.

Od tamtej pory reprezentant Polski wystąpił w pięciu meczach, ale w żadnym z nich nie potrafił pokonać bramkarza przeciwnika. Zdołał zaliczyć za to asystę na początku grudnia z Esbjergiem fB.

W niedzielę ponownie wystąpił w podstawowym składzie, a Broendby było faworytem w spotkaniu z FC Nordsjaelland. Tymczasem sensacyjnie przegrało 2:3, a Wilczek został zmieniony w 79. minucie.

29-latek już przez 476 minut pozostaje bez gola w lidze, a to oznacza, że to już blisko osiem godzin.

Obecny dorobek Wilczka to 23 mecze, 10 goli i 6 asyst.

Czy Wilczek powinien dostać powołanie na mecz z Czarnogórą?