Bundesliga: ważna wygrana Hamburger SV

W niedzielę rozegrano dwa spotkania 23. kolejki Bundesligi. Ważne zwycięstwo odniósł Hamburger SV, który pokonał Herthę Berlin 1:0. Z kolei SC Freiburg na wyjeździe pokonał Eintracht Frankfurt 2:1.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / UWE ANSPACH
Hamburger SV wykonał kolejny krok w stronę utrzymania w Bundeslidze. Hamburczycy nie byli faworytem spotkania z Herthą Berlin, ale stanęli na wysokości zadania i zrehabilitowali się za klęskę sprzed tygodnia, gdy przegrali 0:8 z Bayernem Monachium. HSV wykorzystał kryzys formy Herthy i odniósł ważne zwycięstwo. Jedyną bramkę zdobył Albin Ekdal, który wykorzystał dogranie Hunta.

Zawiódł Eintracht Frankfurt. Półfinalista Pucharu Niemiec przed własną publicznością przegrał z SC Freiburg 1:2. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie i w 11. minucie objęli prowadzenie po golu Branimira Hrgoty, który wykorzystał błędy w defensywie przeciwników. Goście rzucili się do odrabiania strat i już w 25. minucie był remis, a gola strzelił Florian Niederlechner. W sytuacji sam na sam pokonał on golkipera rywali. Ten sam piłkarz w 59. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, który ponownie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.