Koniec rekordowej serii Romy i Wojciecha Szczęsnego

Dobiegła końca świetna domowa seria Romy. Giallorossi wygrali 15 kolejnych spotkań przed własną publicznością, ale w sobotę ich niesamowitą serię przerwało Napoli.

Maciej Kmita
PAP/EPA / EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
Roma była niepokonana przed własną publicznością od 29 listopada 2015 roku. Ostatnim przed Napoli zespołem, który pokonał rzymian na Stadio Olimpico, była Atalanta Bergamo. Cztery z 24 kolejnych domowych spotkań Serie A ekipa Wojciecha Szczęsnego zremisowała, a 20 wygrała.

W skład tej serii wchodzi też rekordową passa zwycięstw. Między 20 kwietnia 2016 a 19 lutego 2017 roku podopieczni Luciano Spallettiego wygrali 15 domowych meczów z rzędu, czym pobili 87-letni rekord klubu. Wcześniejszy (13) został ustanowiony w 1930 roku przez drużynę Herberta Burgessa.

Rzymianie zbudowali rekordową serię na zwycięstwach z Torino, Napoli, Chievo, Udinese, Sampdorią, Crotone, Interem Mediolanem, Palermo, Bologną, Pescarą, Milanem, Chievo, Cagliari, Fiorentiną i Torino.

Swój udział w ustanowieniu klubowego rekordu miał Szczęsny. Reprezentant Polski wystąpił w każdym z tych spotkań. W aż ośmiu z nich zachował czyste konto, a w pozostałych puścił tylko 10 goli. Co ciekawe, Szczęsny był jedynym zawodnikiem Romy, który zagrał w każdym z 15 spotkań, jakie złożyły się na rekordową passę.

Passę rzymian przerwało Napoli Arkadiusza Milika i Piotr Zieliński, które w sobotnim meczu 27. kolejki Serie A pokonało Romę na jej terenie 2:1. Po tym spotkaniu Giallorossi pozostali wiceliderem tabeli, ale ich strata do Juventusu Turyn wzrosła do ośmiu punktów. Napoli jest trzecie i ma dwa punkty mniej od Romy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Roma przerwie hegemonię Juventusu Turyn i zostanie mistrzem Włoch?