Liga Europy: zaskakujące gole i przegrana Ajaksu Amsterdam w Kopenhadze

FC Kopenhaga wygrał 2:1 z Ajaksem Amsterdam pierwszy mecz o awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Duńczycy zdobyli gole w bardzo zaskakujących, dla pogromcy Legii Warszawa, momentach.

PAP/EPA / PAP/EPA/Claus Bech
FC Kopenhaga nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku niż gol po niespełna minucie. Pierwsza akcja Duńczyków nabierała tempa powoli, ale kiedy już przyspieszyła, Ajax Amsterdam tylko statystował. Gola na 1:0 strzelił Rasmus Falk, a później drużyna ze stolicy Danii miała jeszcze dwie sytuacje podbramkowe, by podwoić przewagę. Youssef Toutouh oraz Federico Santander spudłowali minimalnie.

Po 25 minutach Ajax stał się równorzędnym przeciwnikiem w Kopenhadze. Nabrały rumieńców głównie akcje na prawym skrzydle, gdzie aktywnego Bertranda Traore wspomagał Davy Klaassen. Po dośrodkowaniu tego drugiego Kasper Dolberg wygrał przepychankę z defensorem i strzelił z powietrza na 1:1. Te trafienie odwróciło układ sił w stolicy Danii. W lepszym położeniu znalazł się pogromca Legii Warszawa.

Drużyna z Holandii straciła drugiego gola w równie niespodziewanym momencie jak pierwszego. Po okresie największej dominacji. W 59. minucie boczny obrońca Peter Ankersen przedarł się prawym skrzydłem, a jego dośrodkowanie zmienił w gola na 2:1 Andreas Cornelius, który z łatwością przeskoczył przeciwnika.

W rewanżu na własnym stadionie Ajax spróbuje odrobić stratę gola.

FC Kopenhaga - Ajax Amsterdam 2:1 (1:1)
1:0 - Rasmus Falk 1'
1:1 - Kasper Dolberg 32'
2:1 - Andreas Cornelius 59

Kopenhaga: Robin Olsen - Peter Ankersen, Mathias Joergensen, Erik Johansson, Ludwig Augustinsson - Rasmus Falk, Uros Matić, William Kvist, Youssef Toutouh -Federico Santander (63' Andrija Pavlović), Andreas Cornelius.

Ajax: Andre Onana - Kenny Tete, Matthijs de Ligt, Nick Viergever, Daley Sinkgraven - Davy Klaassen, Lasse Schoene, Donny van de Beek (77' Hakim Ziyech) - Bertrand Traore (77' David Neres), Kasper Dolberg, Amin Younes.

Żółte kartki: Joergensen (Kopenhaga) oraz Viergever, Tete, Schoene, Claasen (Ajax).

Sędzia: Artur Dias (Portugalia)

Czy Ajax Amsterdam odrobi stratę w rewanżu na własnym stadionie?