Nice I liga: Sandecja Nowy Sącz szokuje. Totalna demolka Zagłębia Sosnowiec!

Sandecja Nowy Sącz zdobyła dziewięć goli w dwóch meczach na początek rundy wiosennej Nice I ligi. W 21. kolejce zdemolowała 5:0 innego kandydata do awansu Zagłębie Sosnowiec.

Wielkie strzelanie rozpoczął w 16. minucie Mateusz Wdowiak. Młody pomocnik jest wypożyczony z Cracovii i tydzień temu w debiucie w barwach Sandecji Nowy Sącz, asystował przy trzech golach. Przekonywał jednak, że wciąż stać go na więcej i faktycznie, w meczu z Zagłębiem Sosnowiec otworzył wynik po podaniu Bartłomieja Dudzica.

We wspomnianym, poprzednim meczu Sandecji z Pogonią Siedlce (4:0) hat-tricka po podaniach Wdowiaka strzelił Maciej Małkowski. W sobotę powiększył łup o gola z rzutu karnego w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Bramka stracona tuż przed zejściem do szatni podłamała Zagłębie Sosnowiec.

Po przerwie Trójkolorowi statystowali wobec kolejnych ataków Sandecji. Świetnie wyglądał Wojciech Trochim. Charakterny piłkarz udowodnił, że nie bez przyczyny jest wystawiany na pozycji ofensywnego, a nie defensywnego pomocnika, jak to często bywało w przeszłości. Popisowe 45 minut zaczął od asysty przy golu Dawida Szufryna na 3:0.

Trochim rozpędził się i w pojedynkę doprowadził do wyniku 5:0. W 69. minucie uderzył i mocno, i technicznie z linii pola karnego w okienko bramki Jakuba Szumskiego. Chwilę później zdecydował się na rajd między pomocnikami Zagłębia, który zasługiwał na piękne zwieńczenie.

Sandecja mogła ten mecz wygrać wyżej, ale Dudzic nie wykorzystał rzutu karnego w 80. minucie. I bez tego Bianconeri szokują swoimi wynikami. Zdobyli dziewięć goli oraz sześć punktów w dwóch kolejkach na początek rundy wiosennej i muszą być traktowani bardzo poważnie w kontekście walki o awans.

Zdemolowani goście wciąż bez zwycięstwa pod wodzą trenera Dariusza Banasika. W Sosnowcu nastroje są więc zdecydowanie inne niż w Nowym Sączu.

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Wdowiak 16'
2:0 - Maciej Małkowski (k.) 45'
3:0 - Dawid Szufryn 47'
4:0 - Wojciech Trochim 69'
5:0 - Wojciech Trochim 71'

W 80. minucie Bartłomiej Dudzic (Sandecja) nie wykorzystał rzutu karnego. Nie trafił w bramkę.

Sandecja: Michał Gliwa - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bućko, Kamil Słaby – Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak (75' Michał Gałecki) - Mateusz Wdowiak, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski (78' Adrian Danek) - Bartłomiej Dudzic.

Zagłębie: Jakub Szumski - Marcin Sierczyński (54' Konrad Michalak), Kamil Wiktorski, Łukasz Bogusławski, Żarko Udovicić - Łukasz Matusiak (73' Sebastian Milewski), Sebastian Dudek (54' Michał Fidziukiewicz) - Robert Bartczak, Tomasz Nowak, Martin Pribula - Wojciech Łuczak.

Żółte kartki: Gałecki, Wdowiak (Sandecja).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Czy Sandecja Nowy Sącz została faworytem do awansu?