Podbeskidzie - Chrobry: rehabilitacja gospodarzy

W meczu 21. kolejki Nice I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Chrobrego Głogów 2:1. Gole dla bielszczan strzelili Nermin Haskić i Paweł Moskwik, a dla gości trafił Mateusz Wieteska.

Łukasz Witczyk
stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała

Przed tygodniem Podbeskidzie Bielsko-Biała w kiepskim stylu przegrało na wyjeździe z Wigrami Suwałki (0:2) i gracze oraz sztab szkoleniowy Górali otwarcie zapowiadali, że w potyczce przeciwko Chrobremu Głogów chcą się zrehabilitować za porażkę. Zadanie nie było łatwe, bo choć głogowianie to zespół niżej notowany od bielszczan, to jest wymagającym rywalem dla każdego.

Górale od pierwszego gwizdka mieli przewagę, stwarzali sobie więcej okazji do zdobycia bramki. W 21. minucie wykorzystali pierwszą z nich. Wtedy to Nermin Haskić wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Był to dla niego pierwszy gol w drugim występie w barwach Podbeskidzia. Bośniak do zespołu tego trafił kilka dni przed startem rundy wiosennej.

W 35. minucie głogowianie mieli świetną okazję do wyrównania. Paweł Wojciechowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Leszczyńskim, ale nie wykorzystał tego i po strzale tylko złapał się za głowę. Podbeskidzie po pierwszej połowie prowadziło 1:0 i musiało uważać, by rywale nie doprowadzili do wyrównania.

Górale doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że niezbędna do uspokojenia gry jest druga bramka. Tuż po wznowieniu gry blisko jej strzelenia był Haskić, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później było już 2:0, a wszystko dzięki Pawła Moskwika, który doskonale odnalazł się w polu karnym i dogranie ze skrzydła zamienił na gola.

Po stracie drugiej bramki goście odważniej ruszyli do ataku. Podbeskidzie było jednak czujne w defensywie i przecinało akcje rywali, nie pozwalając im na wiele, a z biegiem czasu sami częściej atakowali. Chrobry swego dopiął w 87. minucie, gdy kontaktową bramkę strzelił Mateusz Wieteska. To jednak wszystko, na co tego dnia było stać głogowian.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
1:0 - Nermin Haskić 21'
2:0 - Paweł Moskwik 51'
2:1 - Mateusz Wieteska 87'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński - Gumny, Piacek, Magiera, Moskwik - Hanzel - Chmiel, Podgórski (83' Szymański), Janota (90' Sladek), Sierpina - Haskić (79' Lewicki).

Chrobry Głogów: Gospodinow - Ilków-Gołąb, Wieteska, Michalec, Wawszczyk (46' Hodowany) - B. Machaj (46' Michalski), Kona (76' Kaczmarek), Gąsior, M. Machaj, Szczepaniak - Wojciechowski.

Żółte kartki: Chmiel, Piacek (Podbeskidzie) oraz Wieteska (Chrobry).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Który zespół zakończy rozgrywki Nice I ligi na wyższym miejscu?