II liga: świetna Legionovia Legionowo, fatalny Raków na starcie rundy wiosennej

Legionovia Legionowo pokonała 3:1 Kotwicę Kołobrzeg i zbliża się do miejsca barażowego. Fatalnie rozpoczął rundę wiosenną Raków Częstochowa, z czego potrafi skorzystać Odra Opole, a nie potrafi Radomiak Radom.

Legionovia Legionowo zdobyła sześć punktów i osiem goli w dwóch kolejkach na początek rundy wiosennej. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego trafili z formą i wygrali 3:1 prestiżowy mecz z zespołem Ryszarda Wieczorka, który w połowie sezonie przeniósł się z Legionowa do Kotwicy Kołobrzeg. Drużyna z Mazowsza objęła prowadzenie po kontrataku w pierwszej połowie, a dwa następne gole dorzuciła po przerwie. Ich autorem był zmiennik Krystian Wójcik. Kotwica podobnie jak w poprzednim spotkaniu z Gryfem Wejherowo jedynie ratowała honor golem w końcówce i grzęźnie w strefie spadkowej.

Totalny falstart zaliczył Raków Częstochowa. Wicelider był niepokonany przez całą rundę jesienną, a po zimowych przygotowaniach poniósł już dwie porażki. W sobotę podopieczni Marka Papszuna zostali pokonani 1:2 przez Gryfa Wejherowo, choć Tomasz Margol wyprowadził ich na prowadzenie. Pojedynek nie mógł zacząć się dla nich lepiej, a mimo to pozwolili Gryfowi na odrobienie strat z nawiązką w drugiej połowie. Decydującego gola zdobył Paweł Czychowski minutę po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Z impasu Rakowa korzysta Odra Opole. Rewelacyjny beniaminek umocnił się na szczycie tabeli dzięki zwycięstwu 3:1 z Wartą Poznań którą prowadzi jego były trener Petr Nemec. Po wiktorii w Wielkopolsce opolanie mają już cztery punkty przewagi nad Rakowem oraz Radomiakiem Radom. Podopieczni Wernera Liczki nie popisali się i przegrali na własnym stadionie 0:1 z Rozwojem Katowice. Gola dla zespołu ze Śląska strzelił Sebastian Murawski, obrońca wypożyczony z Pogoni Szczecin. Jeszcze jeden, dwa dobre wyniki i Rozwój może nadspodziewanie szybko opuścić strefę spadkową.

Dwa mecze rozstrzygnęły się w doliczonym czasie. Puszcza Niepołomice umocniła się na lokacie barażowej dzięki wygranej 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. Drużyna z Małopolski przegrywała do 67. minuty, ale zdążyła rzutem na taśmę wyjść na prowadzenie. Autorem obu goli dla Puszczy był Bartosz Żurek. To jego pierwszy dublet po transferze do Niepołomic. Na finiszu zdobyli zwycięską bramkę również piłkarze Polonii Bytom w meczu z PGE GKS-em Bełchatów.

Dwóch rannych w Tarnobrzegu po remisie 1:1 Siarki z Błękitnymi Stargard. Obie drużyny jeszcze nie zdobyły kompletu punktów w tym roku. Siarka mogła czuć niedosyt, ponieważ nie wykorzystała atutu własnego boiska, natomiast Błękitni, ponieważ drugi raz z rzędu stracili prowadzenie. Oba kluby zostają w górnej połowie tabeli, ale przy obecnym tempie punktowania, mogą popaść w przeciętność zanim runda rozkręci się na dobre.

21. kolejka II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)

1:3 - Dawid Wolny 90'

Olimpia Elbląg - Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
1:0 - Damian Szuprytowski 9'
2:0 - Anton Kołosow (k.) 78'
2:1 - Krystian Pieczarak (k.) 81'

Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)
0:1 - Adam Waszkiewicz 21'
1:1 - Bartosz Żurek 67'
2:1 - Bartosz Żurek 90'

Gryf Wejherowo - Raków Częstochowa 2:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Margol 13'
1:1 - Przemysław Czerwiński 48'
2:1 - Paweł Czychowski 77'

Legionovia Legionowo - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Żebrowski 13'
2:0 - Krystian Wójcik 75'
3:0 - Krystian Wójcik 82'
3:1 - Piotr Giel 90'

PGE GKS Bełchatów - Polonia Bytom 0:1 (0:0)
0:1 - Kamil Włodyka 90'

Radomiak Radom - Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
0:1 -Sebastian Murawski 57'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Legionovia Legionowo podtrzyma wysoką formę w następnych kolejkach?