Serie A: pięć goli Interu w 18 minut! Pasmo porażek drużyny Skorupskiego

Inter Mediolan zdemolował 7:1 Atalantę Bergamo w 28. kolejce Serie A i wyprzedził pokonanych w tabeli. Empoli FC z Łukaszem Skorupskim w bramce przegrało 0:4 z Chievo Werona.

PAP/EPA
Inter Mediolan zdemolował rewelację sezonu i kandydata do europejskich pucharów między 17. a 35. minutą. Autorem ekspresowego hat-tricka był Mauro Icardi, który został wiceliderem w klasyfikacji strzelców Serie A. Kolejne dwa gole zdobył inny Argentyńczyk Ever Banega. Było pewne, że Inter zwycięży i zarazem wyprzedzi Atalantę Bergamo w tabeli. I nie zmieniła tego przekonania bramka honorowa, którą przyjezdni zdobyli krótko przed przerwą.

To było zresztą ich ostatnie słowo w Mediolanie. Tak złego występu piłkarzy, którzy niedawno zwyciężyli w twierdzy SSC Napoli, nikt się nie spodziewał. Po przerwie gola strzelił jeszcze Roberto Gagliardini, a hat-tricka skompletował Banega, który przymierzył z rzutu wolnego. Inter wygrał 7:1.

Piątą porażkę z rzędy poniosło Empoli FC. Na zwycięstwo czeka już blisko dwa miesiące. Na domiar złego z kolejki na kolejkę wygląda gorzej. Do indolencji w ataku dołączyła bowiem zapaść w obronie. Drużyna Łukasza Skorupskiego przegrała 0:4 na stadionie Chievo Werona. Polak spędził 90 minut na boisko.

Z roli faworyta wywiązało się SSC Napoli, które zwyciężyło 3:0 z FC Crotone, a także Udinese Calcio, które zatriumfowało 3:1 w konfrontacji z Pescara Calcio. Ta sama sztuka udała się piłkarzom ACF Fiorentina. Drużyna Paulo Sousy zdobyła gola na 1:0 w doliczonym czasie meczu z Cagliari Calcio. Bartosz Salamon spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych Rossoblu.