Puchar Anglii: Tottenham zdemolował Millwall, pół tuzina goli na White Hart Lane

Tottenham trzecim półfinalistą Pucharu Anglii. W starciu z Millwall FC Koguty urządziły sobie trening strzelecki i zwyciężyły aż 6:0! Hat-trickiem popisał się Heung-Min Son.

Szymon Mierzyński
Reuters / Matthew Childs
Oba zespoły dzielą na co dzień dwie klasy rozgrywkowe i tym razem różnicę było widać aż nadto. To był niesamowicie jednostronny pojedynek, w którym Koguty atakowały od pierwszej do ostatniej minuty. Do przerwy było 2:0, a piękne gole z narożnika pola karnego zdobyli Christian Eriksen i Heung-Min Son. Duńczyk trafił wolejem, a Koreańczyk przymierzył technicznie w dalszy róg.

Bardzo szybko stało się jasne, że drużyna Mauricio Pochettino w cuglach awansuje do półfinału, nie zamierzała jednak odpuszczać i ostatecznie uzbierała aż pół tuzina bramek. Po przerwie strzelanie zaczął i zakończył Son, który ostatecznie skompletował hat-tricka. Najpierw wykończył natychmiastowym uderzeniem długie zagranie Kierana Trippiera, a w doliczonym czasie pomógł mu bramkarz gości Thomas King, któremu zdarzył się "klops" i piłka wpadła do siatki pod jego nogami.

W międzyczasie swoje trafienia dołożyli jeszcze Dele Alli i rezerwowy Vincent Janssen. Piłkarze Millwall natomiast statystowali i z utęsknieniem czekali na ostatni gwizdek sędziego. Gdy ten nastąpił, na tablicy wyników było 6:0 i Tottenham w niezwykle efektownym stylu zameldował się w półfinale Pucharu Anglii.

Oprócz Kogutów, awans wywalczyły też Manchester City i Arsenal, a w poniedziałek powalczą o niego Chelsea z Manchesterem United.

Tottenham Hotspur - Millwall FC 6:0 (2:0)
1:0 - Christian Eriksen 31'
2:0 - Heung-Min Son 41'
3:0 - Heung-Min Son 54'
4:0 - Dele Alli 72'
5:0 - Vincent Janssen 79'
6:0 - Heung-Min Son 90+2'

Tottenham Hotspur: Michel Vorm - Eric Dier, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Kieran Trippier, Victor Wanyama (78' Moussa Sissoko), Harry Winks, Ben Davies, Heung-Min Son, Harry Kane (10' Christian Eriksen), Dele Alli (74' Vincent Janssen).

Millwall FC: Thomas King - Shaun Cummings, Jake Cooper, Byron Webster, Tony Craig, Aiden O'Brien, Ben Thompson (46' Calum Butcher), Shaun Williams, Jed Wallace (70' Shane Ferguson), Lee Gregory, Steve Morison (58' Fred Onyedinma).

Żółta kartka: Jed Wallace.

Sędzia: Martin Atkinson.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)