Bundesliga: Hamburger SV odrabia straty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / UWE ANSPACH /
PAP/EPA / UWE ANSPACH /

W niedzielę rozegrano dwa spotkania 24. kolejki Bundesligi. Zwycięstwa w nich odniosły Schalke 04 Gelsenkirchen oraz Hamburger SV.

Schalke 04 Gelsenkirchen nie dało najmniejszych szans FC Augsburg. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w pierwszej połowie, a sygnał do ataku dał Guido Burgstaller, który już w 4. minucie zdobył pierwszą bramkę dla Schalke. W 29. minucie podwyższył on prowadzenie gospodarzy, a chwilę później do bramki rywali trafił Daniel Caligiuri.

Z kolei w Hamburgu gospodarze odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Bundeslidze. Borussia M'gladbach w 23. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Andreasa Christiansena. Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat i to udało im się już w 36. minucie, gdy do siatki trafił Filip Kostić. Hamburczycy w drugiej połowie przeważali i dwukrotnie piłka lądowała w siatce rywali, ale sędzie dopatrzył się spalonego. W 80 minucie Bobby Wood strzelił gola na wagę wygranej gospodarzy, choć kilka sekund wcześniej domagał się podyktowania rzutu karnego.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Augsburg 3:0 (3:0) 1:0 - Guido Burgstaller 4' 2:0 - Guido Burgstaller 29' 3:0 - Daniel Caligiuri 34'

Hamburger SV - Borussia M'gladbach 2:1 (1:1) 0:1 - Andreas Christensen 23' 1:1 - Filip Kostić 36' 2:1 - Bobby Wood 80'