Serie A: dublerzy przerwali impas AS Roma. Szczęsny lepszy od Thiago Cionka

AS Roma zwyciężyła po trzech porażkach z rzędu. Stołeczna drużyna pokonała 3:0 US Palermo w 28. kolejce Serie A. 90 minut na boisku spędzili reprezentanci Polski Wojciech Szczęsny i Thiago Cionek.

PAP/EPA / EPA/MIKE PALAZZOTTO
Trener Luciano Spalletti postanowił dać odpocząć kilku podopiecznym, skoro drużyna przegrywała ważny mecz za meczem. AS Roma została pokonana w Serie A przez SSC Napoli, w Pucharze Włoch przez Lazio Rzym, a w Lidze Europy przez Olympique Lyon. Ofiarami złych wyników byli Strootman, Emerson, a nawet Edin Dzeko, topowy strzelec Serie A.

Za wspomnianego Holendra wskoczył do składu Clement Grenier, a zamiast Dzeko - Stephan El Shaarawy. Właśnie ten duet wypracował gola na 1:0 dla AS Roma w 22. minucie. Francuz podał pomysłowo za linię obrońców US Palermo, skąd strzał między nogami Andrei Fulignatiego do siatki oddał "Faraon". To jego pierwsza, ligowa bramka w tym roku.

W podstawowym składzie AS Roma był Wojciech Szczęsny. Polak odetchnął z ulgą w 5. minucie, kiedy wrzucił sobie "kasztana" do własnej bramki po strzale Iliji Nestorovskiego. Szczęsnego uratował sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego najlepszego strzelca US Palermo.

Gol dla zespołu Thiago Cionka mógł rozgrzać widowisko do czerwoności, a tak, po zmianie wyniku na korzyść Giallorossich, zrobiło się sennie. AS Roma cofnęła się i nie pozwalała na wiele rywalowi ze strefy spadkowej Serie A. Podwoić jej przewagę mogli Antonio Ruediger i Radja Nainggolan. Niemiec chybił po dośrodkowaniu Leandro Paredesa, a Belg nadział się na interwencję Andrei Fulignatiego.

Remontady nie było. Sensacyjna porażka Barcelony [ZDJĘCIA ELEVEN]

W 50. minucie Szczęsny zanotował pierwszą, wyborną interwencję po płaskim strzale Alessandro Diamantiego. US Palermo próbowało zapunktować dopóki miało energię, a bramkarz reprezentacji Polski wszedł w dobry rytm i zachował czyste konto po raz 12. w sezonie.

AS Roma poczuła się bezpiecznie dopiero po bramce na 2:0, której autorem w 76. minucie był Edin Dzeko, wyraźnie podrażniony czasem spędzonym na ławce rezerwowych. Bośniak zdobył 20. gola w sezonie miękkim strzałem obok bramkarza po podaniu Radji Nainggolana. Wejście dublerów pomogło więc również zmiennikowi Dzeko. Wynik na 3:0 ustalił w doliczonym czasie Bruno Peres po podaniu Kevina Strootmana.

Dzięki zwycięstwu AS Roma pozostała wiceliderem Serie A, natomiast jej przeciwnik nie udokumentował zdobyciem punktów kolejnego, przyzwoitego występu, i choć rywale nad strefą spadkową wyciągają do niego dłonie, nie korzysta z szans na uratowanie się przed spadkiem.

US Palermo - AS Roma 0:3 (0:1)
0:1 - Stephan El Shaarawy 22'
0:2 - Edin Dzeko 76'
0:3 - Bruno Peres 90'

Palermo: Andrea Fulignati - Michel Morganella, Thiago Cionek, Sinisa Andelković, Haitam Aleesami - Alessandro Gazzi, Iwajło Czoczew - Rolland Sallai, Bruno Henrique (74' Simone Lo Faso), Carlos Apna Embalo (46' Alessandro Diamanti) - Ilija Nestorovski.

Roma: Wojciech Szczęsny - Antonio Ruediger, Federico Fazio, Juan Jesus - Bruno Peres, Leandro Paredes, Clement Grenier (64' Edin Dzeko), Mario Rui - Mohamed Salah (81' Daniele De Rossi), Radja Nainggolan - Stephan El Shaarawy (72' Kevin Strootman).

Żółte kartki: Henrique, Gazzi (Palermo) oraz Peres, Paredes, Grenier (Roma).

Sędzia: Gianluca Rocchi.