Ligue 1: Paris Saint-Germain podniosło się po traumie na Camp Nou, Grzegorz Krychowiak tylko na ławce

Po druzgocącej klęsce w Lidze Mistrzów, priorytetem Paris Saint-Germain stało się obronienie mistrzostwa Francji. W niedzielę podopieczni Unaia Emery'ego pokonali na wyjeździe ostatnie w tabeli FC Lorient 2:1.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
W pierwszej połowie paryżanie mieli wyraźną przewagę i udokumentowali ją w 28. minucie, gdy Benjamin Jeannot źle interweniował po strzale Edinsona Cavaniego i zaliczył trafienie samobójcze. Tuż po przerwie uderzeniem z dystansu prowadzenie faworyta podwyższył Christopher Nkunku i późniejszy gol Michaela Cianiego okazał się tylko honorowym.

PSG wygrało 2:1, zajmuje teraz 2. miejsce w tabeli Ligue 1 i ma trzy punkty straty do liderującego AS Monaco.

Grzegorz Krychowiak znalazł się w niedzielę w osiemnastce mistrza Francji, jednak nie dostał szansy występu.

Również na ławce 90 minut spędził Maciej Rybus, którego Olympique Lyon rozbił u siebie Toulouse FC 4:0. W trzecim spotkaniu AS Saint-Etienne zremisowało z FC Metz 2:2.